• 27 Haziran 2022 08:57
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Alkoçlar'ın iflasına karar verildi

Bu haberi dinleyin
27 Haziran 2022 Alkoçlar'ın iflasına karar verildi

İflasını önlemek için konkordatoya giden Grubu hakkında iflas kararı verildi. AKP’ye yakınlığı ile bilinen sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit’in damadı Ender’ın sahibi olduğu bünyesinde 1.400 yatak kapasiteli 3 otelin olduğu Otelcilik ve konkordato talebinde bulunmuştu.

İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, iflas kararı vermişti. İstinaf Mahkemesi bu kararı kaldırdı. Dosyaya yeninden Ticaret Mahkemesi kararında direndi. Mahkeme şirketin iflasına karar verdi. 23 Milyon Lira sermayeli şirketin tasfiye sürecine geçildi.

Konkordato işe yaramadı 

Konkordato süreci devam ederken, ve Alaçatı’daki otel kapatıldı.  Bu arada konkordato raporu dosyaya girdi. Rapor, şirketin teknik olarak iflasta olduğunu ortaya koydu.

Dosyaya mahkeme 60 Milyon Lira'yı aşkın borcu bulunan şirketin iflasına karar verdi. 17 Eylül 2020’de verilen bu karara itiraz edildi. Dosya bu kez İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 45. Hukuk Dairesi’nin önüne geldi. Daire 30 Haziran 2021’de, yerel mahkemenin verdiği kararı kaldırdı.

İkinci kez iflas kararı

Kaldırma kararı sonrası dosya bir kez daha İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin önüne geldi. Mahkeme, daha önce verdiği kararda direndi. Mahkeme geçen 16 Haziran’da şirketin iflasına karar verdi. Halk TV'den Dinçer Gökçe imzalı habere göre, 70 yılı aşkın bir geçmişi olan’ın iflas kararı tasfiye işlemlerinin yürütülmesi için İstanbul İflas Müdürlüğüne gönderildi.

Unvan değişti sonuç değişmedi

Öte yandan, yargılama devam ederken şirketin unvanın ise değiştirildiği anlaşıldı. Otelcilik unvanı yerine Amaç Otelcilik AŞ unvanı kullanıldı.

'Veda' mesajı yayınladı

Ender imzası ile'ın web sitesinde ise yayınlanan mesajda "...Senelerce bize destek olan başta mesai arkadaşlarımıza, yöneticilerimize, seyahatlerine ve bizleri tercih eden tüm yerli ve yabancı misafirlerimize şükranlarımızı sunarız” denildi.

Mesajce ve Rusça olarak da yayınladı.