• 09 Eylül 2020 20:59
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Almanya, AB ülkeleri dışındaki 160 ülkeye seyahat uyarısını 30 Eylül'e kadar uzattı

Bu haberi dinleyin
09 Eylül 2020 Almanya, AB ülkeleri dışındaki 160 ülkeye seyahat uyarısını 30 Eylül'e kadar uzattı

 

Almanya Dışişlerilığı Sözcüsü Maria Adebahr, Federal Basın Merkezinde düzenlenen basın toplantısında, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri dışındaki 160 ülkeye 14 Eylül'e kadar geçerli olan seyahat uyarısının 30 Eylül'e kadar uzatıldığını bildirdi.

Adebahr, 1 Ekim'de hükümetin konuyu tekrar eleacağını, her ülkenin ayrı ayrı değerlendirileceğini ve ona göre uzatma kararı verileceğini belirtti.

Alman Seyahatleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig de yaptığı yazılı açıklamada, 1 Ekim'de kapsamlı uyarının yerini her ülkeye farklı uyarı sistemininacak olmasını doğru bir adım olarak niteledi.

Fiebig, sektörde ne zaman işlerinin açılacağı konusunda belirsizliğin ise sürdüğüne işaret etti.

Almanya, 17 Mart'ta 200 ülkeye seyahat uyarısı yayınlamış daha sonra kademeli olarak AB ve bazı ülkelere yönelik uyarıyı kaldırmıştı.

Avrupa Birliği üye ülkeleri

Belçika *, Bulgaristan*, Danimarka*, Estonya*, Finlandiya*, Fransa*,*, İrlanda*, İtalya*, Hırvatistan *, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Avusturya, Polonya, Portekiz, Romanya *, İsveç, Slovakya, Slovenya, *, Çek Cumhuriyeti, Macaristan,,

Schengen bağlantılı ülkeler

İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, İsviçre), Büyük Britanya Birleşik Krallığı ve Kuzey İrlanda'da, Monako, San Marino ve Vatikan Eyaletinde.

* Çok sayıda enfeksiyon nedeniyle, şu anda bu ülkeler için ya belirli bölgeler için ya da tüm ülke için bir seyahat uyarısı uygulanıyor.