• 03 Mart 2021 15:51
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Almanya’da turizm sektöre işveren ve çalışanları yeni eylemlere başlıyor

Bu haberi dinleyin
03 Mart 2021 Almanya’da turizm sektöre işveren ve çalışanları yeni eylemlere başlıyor

Almanya’da sektörünün her kesiminden işletmelerin sahip ve yöneticileri ile çalışanlara yeniden ‘Seyahat sektörünü kurtarın’ eylemlerine hazırlanıyor.

Eylemlerin devam eden kısıtlamalar nedeniyle sektörün uğradığı kayıpları protesto amaçlı olduğu bildirildi.

İlki çalışanlar "İşe geri dönmek istiyoruz!" sloganıyla Dresden de yapılan eyleme Dresden Seyahatleri Birliği, Saksonya seyahatleri, BDO Saksonya Bölge Birliği, otobüs taşıma şirketleri, Sakson tur operatörleri katıldı.

Önümüzdeki günlerde başkent Berlin dahil olmakmanya’nın diğer şehirlerinde düzenlenecek protesto eylemlerinin ortak sloganı "Hepimiziz, birlikte güçlüyüz!" (" Wirle sind Touristik - Gemeinsam sind wir stark! ") olarak belirlendi.

“Sektör hükümete kötü not verdi”

Bu aradaman Seyahat Birliği başkanı Norbert Fiebig yaptırdıkları anketten sektörün hükümete kötü not verdiğinin ortaya çıktığını söyledi.

DRV’nin yaptırdığı ankete katılan şirketlerin yarısı, bu yıl öncesine göre cironun ancak yüzde 25 ile 50 arasında bulacağını söylüyor

Anketin sonuçlarını değerlendiren Başkanı Norbert Fiebig, “Anketin sonuçları, siyasal planların odağında uluslararası seyahatleri yeniden mümkün kılacak stratejilerin bulunması gerektiğini gösteriyor. Bunun için aşılanmanın hızlandırılması ve tutarlı bir test stratejisinin geliştirilmesi gerekiyor. Siyasetçilerin aynı zamanda seyahat etmenin tehlikeli olduğunu iddia etmeyi bırakması gerekiyor. Seyahat ve tatillerin tehlikeli olmadığını hükümetin başvurduğu RKI bile açıkça ifade ediyor. Bunun artık siyasi kararlara yansıması gerekir“ dedi.