• 31 Ağustos 2023 16:03
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması’nın Sergisi Kamelya Collection Otel’de Açıldı

Bu haberi dinleyin
31 Ağustos 2023 Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması’nın Sergisi Kamelya Collection Otel’de Açıldı

 

Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması’nın Sergisi Manavgat’ın Çolaklı mevkiinde faaliyet gösteren Kamelya Collection Otel’de Açıldı Türkiye'nin geleneksel ve lezzetli Anadolu yemeklerini tanıtmayı ve bu zengin kültürel mirasa dikkat çekmeyi amaçlayan bir etkinlik olan Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması, Türkiye genelinden birçok katılımcıyı bir araya getirdi ve benzersiz yemek deneyimlerini görsel olarak ifade etmelerine olanak sağlıyor.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alan şefler, fotoğraf sanatçıları ve gastronomi uzmanları, yüzlerce başvuru arasından özenle seçilmiş fotoğraflar aracılığıyla Anadolu'nun lezzet hazinelerini keşfetme fırsatı buldular. Sergi, bu eşsiz fotoğrafların halkla buluşmasını sağlayarak, Anadolu yemeklerinin kültürel mirasını yücelten bir platform oluşturuyor.

Anadolu Yemeklerine Özgü Uluslararası Yarışma

Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması Anadolu coğrafyasına özgü yemeklerin fotoğrafları ile başvuruyor. İlk ikisi geçtiğimiz yıllarda düzenlenen yarışma 2023 yılından itibaren uluslararası katılımlı olarak düzenleniyor. Böylelikle dünyanın her ülkesinden ve milletten insanlar Anadolu yemeklerini fotoğrafları ile katılabilecekler. 

Yarışma, “Genel” ve “Öğrenciler” olmak üzere ikirı kategoride düzenleniyor. Öğrenciler Kategorisi meslek liselerinin ve üniversitelerin (önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora), gastronomi, yiyecek-içecek, turist rehberliği, otel işletmeciliği vb. bölümleri ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri ile özel eğitim kurumlarının gastronomi, aşçılık ve yiyecek-içecek dallarında kayıtlı olan 14 ve üstü yaşlardaki öğrencilerin/kursiyerlerin katılımına açık iken, genel kategoriye 17 ve üstündeki yaşlardaki kişiler katılabiliyor.

Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması Sergisi, Eylülının ortasına kadar Kamelya Collection Otel'de ziyarete açık olacak.

Yarışma hakkındarıntılı bilgi için bkz.: https://anatoliajournal.com/fotograf