• 20 Haziran 2020 01:22
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Anex’in aldığı Utopia World Hotel'in satışını  onayı hala çıkmadı

Bu haberi dinleyin
20 Haziran 2020 Anex’in aldığı Utopia World Hotel'in satışını  onayı hala çıkmadı

Antalyaanya'daki Utopia World Hotel'in Neşet Koçkar'ın sahibi olduğu Anex’e aylar önce satıldığı halde satış için Cumhurbaşkanı tarafından onay hâla gelmedi.

Rekabet Kurumu geçen yıl Kasım ayında Utopia World Hotel'in Türk şirketi Anex Tourism Grup'a bağlı Adalı Otelcilik'e satılmasına onay verilmişti. Otelin satışı için Cumhurbaşkanlığı'nın da onay vermesi gerekiyor.

Ancak aradan 8 ay geçmesine rağmen Cumhurbaşkanlığı'ndan onay çıkmadı.

Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıklama yapıldı.

Açıklama da şu ifadelere yer verildi:

"Şirketimize ait, Antalya İlianya İlçesinde bulunan Utopia World Hotel' in ATG Anex Tourism Group bünyesinde bulunan Adalı Otelcilik Ticaret A.Ş. ' ne devir işlemlerinin başlatılabilmesi için gerekli son aşama olan T.C. Cumhurbaşkanlığı Makamı onayı süreci halen devam etmektedir. İzin sürecinin uzun sürmesi ve bu esnada Covid-19 salgını sebebi ile geç de olsa başlayan 2020 Sezonunda hizmet verebilmek için Utopia World Hotel, Güvenlisyon Programı çerçevesinde yayımlanan " Konaklama Tesisleri ve Tesisler Bünyesinde Yeran Yeme & İçme Ünitelerinin Pandemi Süresince Uygulanacak Covid-19 ve Hijyen Uygulamaları Değerlendirme Kriterleri" kapsamında istenen koşulları yerine getirdiği için "Güvenlisı"maya hak kazanmıştır. Bu bağlamda otelimiz 08.07.2020 tarihinde misafirlerini ağırlamaya başlayacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Anex Türkiye otel sayısını 6'ya çıkaracak

Türkiye'de Selectum Hotel, Asteria, Fastasia Hotel Çamyuva, WOW ve Art Hotel adlı 5 oteli bulunan Anex, Utopia World Hotel için Utopya’e toplam 35 milyon 950 bin Avro ödeyecek.