• 11 Ocak 2021 23:06
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Antalya EXPO film platosuna dönüştürülecek

Bu haberi dinleyin
11 Ocak 2021 Antalya EXPO film platosuna dönüştürülecek

Antalya’da 1.8 milyar TL’ye inşa edilen EXPOanı dev bir film platosuna dönüştürülecek.

Antalya’nın Aksu’da 1.8 milyar TL kaynak aktarılarak Türkiye’nin ilk EXPOanı olarak inşa edilen, organizasyondan sonra ise nasıl değerlendirileceği uzun süre tartışılan 121 dönümlük dev sergianı film platosuna dönüştürülmek isteniyor

Buandaki ilk adım da Hollywood yönetmeni Guy Ritchie ve aksiyon filmlerinin oyuncusu Jason Statham’ın bir araya geleceği aksiyon filmi Five Eyes’la atılıyor. Aksiyon filmi Five Eyes, Antalya’da çekilecek.

Kültür velığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden film çekimleri için verilen iznin ardından yapım ekibi, mekân kullanım izinleri için Antalya Valiliği, belediyeler ve ilgili kurumlarla resmi yazışmalara başladı.

Hollywood filmi için yapım şirketiyle anlaşma sürecinin ayrıntılarını anlatan Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca

EXPOanındaki iç mekan bahçemizi film çekimleri için kiraya verdik. Şu anda film ekibi orada stüdyo kuruyor. EXPOanında film platoları oluşturuluyor. 

Oyuncular önümüzdeki günlerde Antalya’ya gelecek. Onların konaklama ve ulaşım planlamaları da yapıldı.”

Film çekimi için oyuncular önümüzdeki günlerde Antalya’ya gelecek. Yapım ekibinin sadece EXPOanında değil, kentin farklı noktalarında da çekim yapacağını kaydeden Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Başkanı Behiç Özdemir, “Bölgeyi incelediler, Kaleiçi ve Karaalioğlu Parkı ve falezlerin özgün dokusuna hayran oldular. Film ekibinin başvuru yazısına göre Kaleiçi çekimleri 8 Şubat’tan itibaren başlayacak.”