• 15 Kasım 2021 22:34
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Avrupa’da 4. dalga yayılıyor, havayolları panikte, sektör olası kısıtlamalardan endişeli

Bu haberi dinleyin
15 Kasım 2021 Avrupa’da 4. dalga yayılıyor, havayolları panikte, sektör olası kısıtlamalardan endişeli

Pandemiye yönelik en iyi uygulamaları ve aldığı önlemler bilinen’da bile vaka sayılarının artarak zirveye ulaşmasıyla Avrupa genelinde Covid 19 virüsünde dördüncü dalga yaşanıyor. Son gelişmeler üzerine endüstrisi panikte.

Sektör temsilcileri olası seyahat kısıtlamalarından dolayı endişeli.

BAE merkezli Emirates Havayolları’nın yöneticisi Tim Clark CNBC’ye verdiği demeçte,  “Dördüncü bir dalganın geldiğini görüyorum ve bu konuda endişemiz var” dedi.

Ekimı başlarında Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’nın bir kez daha corona virüsü pandemisinin merkez üssü olduğu konusunda uyarmıştı.

Avrupa yeniden merkez oldu

Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan’da şu anda günde yaklaşık 50 bin yeni corona virüsü vakası bildiriliyor.nı şekilde Fransa da vakalarda bir artış bildirdi. Avusturya’nın ise artan vakaları kontrol altına almak için milyonlarca aşısız kişiye kısa süre içinde karantina kısıtlaması getirmesi bekleniyor.

Yükselmesi öngörülen petrol fiyatları da endüstrisi için başka bir endişe kaynağı. Pandeminin başlarında 20 dolar seviyelerine gerileyen Brent petrolün varil fiyatı şuan 80 dolar civarında.