• 22 Haziran 2020 08:01
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

"Bakan Ersoy : Engellemeler ekonomik ve siyasi" Öne Çıkar

Bu haberi dinleyin
22 Haziran 2020 "Bakan Ersoy : Engellemeler ekonomik ve siyasi" Öne Çıkar

Kültür ve Turizmı Mehmet,'nın Türkiye'yi salgında 'risk bölgesi' ilan etmesinin ekonomik ve siyasi olduğunu belirterek , "Salgında ikinci dalga ekovirüs olarak geliyor, o yüzden paranın Avrupa'da kalması için önlem almış olabilirler” dedi.

Bakan "Hava trafiğinin açılmasıyla ilgili bir hafta içinde çok olumlu gelişmeler olacağını" savundu.

Bakanı,'nın, Türkiye'yi 130 ülkeyle birlikte 'riskli bölgesi' listesine almasına tepki gösterdi. "Politik, ekonomik gerekçeleri olabilir. Her zaman söylüyorum, ikinci dalga ekovirüs şeklinde geliyor, o yüzden kendince her ülke kendi önlemini almak istiyor. Avrupa ülkeleri, paranın Avrupa sınırlan içinde kalması için önlem almış olabilir. Tabii bunu dolaylı şekilde yapıyor, net bir şekilde söyleyemiyor olabilirler" dedi. 

Ersoy,'ya, Dışişleriı Mevlüt Çavuşoğlu ile ziyaret planladıklarını belirtti. 

Ençok turist alınan 51 ülkenin büyükelçisi ve basın mensuplarına Antalya'da 'Güvenli Turizmsı'nın tanıtıldığı program sonrası soruları yanıtlayan Kültür ve Turizmı Mehmet Nuri, 1 hafta, 10 gün içinde çok önemli gelişmeler olacağını, birkaç hafta içinde trafiğin bütün ülkelerle başlayacağını düşündüğünü söyledi. "Avrupa ülkelerinin halkları özellikle Türkiye'deki tatili çok özledi. Bize gelen talepler ve Türkiye'ye gelme isteklerinden çok net belli oluyor. Şu anda 2021 için erken rezervasyon çok daha erken başladı. 2020'de tatile çıkmaktan vazgeçen «v birçok turist şimdiden 2021 için Türkiye'ye erken rezervasyon yaptırmaya başladı" diye konuştu.