• 08 Nisan 2021 11:41
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Bakan Ersoy : Güvenli turizm sertifikası bütün tesislere yayılacak

Bu haberi dinleyin
08 Nisan 2021 Bakan Ersoy : Güvenli turizm sertifikası bütün tesislere yayılacak

Kültür veı Mehmet, Türkiye’ninvirüsü ortamında

turizmde gösterdiği başarıda güvenlisının önemli rol oynadığını belirterek mecliste görüşülmekte olan tasarı yasalaştığında bunun bütün tesisler için daha etkin biçimde kullanılması içinlığa yetki verileceğini bunu da kullanacaklarını söyledi.

Fox TV’de Çalar Saat programına konuk olan, Türkiye’nin güvenlii başlatan ve en iyi şekilde uygulayan ülke olduğunu, güvenlisı nedeniyle turistlerde vaka sayılarının düşük olduğunu söyledi.

Bakan, eskiden 50 oda ve üzeri tesisler için zorunlu olan güvenlisının 30 oda ve üzeri tesisleri de kapsayacak şekilde genişlediğini belirterek ‘’Şu an Meclis’te olan yeni kanunua bu yetkiyi daha aşağıya çekme yetkisi veriyor’’ dedi.

Turizm çalışanlarının aşılanmasına başlandığını belirten, aşılamanın güvenli belgesine sahip açık otellerde başladığını söyledi.

İspanya’yı geçtik

Avrupa’da ticari endişeden kaynaklı siyasi kararlarındığını ileri süren, Tükiye’nin şu anda dünyada en fazla tanıtım yapan ülke olduğunu iddia etti., Türkiye’nin bu yıl pazarındaki rezervasyonlarda’yı geride bıraktığını da sözlerine ekledi.