• 27 Haziran 2020 08:07
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Bakanların ziyareti öncesi Alman Spiegel’den ilginç iddia

Bu haberi dinleyin
27 Haziran 2020 Bakanların ziyareti öncesi Alman Spiegel’den ilginç iddia

Dışişleri ile Kültür veı’nınmanya’ya yapacağı ziyaret öncesinde Der Spiegel Dergisi’nde ilginç bir iddiayı içeren haber yayınlandı.

“Seyahat uyarısı bunun için kaldırılmıyor” iddiası

Habere göremanya'nın Türkiye'devirüs tedavisinde etkin maddesinde hidroksiklorokin olan sıtma ilacının kullanılması nedeniyle Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kaldırmak istemediği iddia ediliyor.

Spiegel'in haberine göre,manya Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını kaldırmamakta ısrar ediyor. Spiegel'inmanya Dışişlerilığı kaynaklarına dayandırdığı haberde, Türkiye'devirüs tedavisinde etken maddesi hidroksiklorokin olan ilaçların kullanılmasının seyahat uyarısının kaldırılmamasının nedenlerinden biri olduğu öne sürüldü.

DW Türkçe'de yeran haberde,manya Dışişlerilığının bu zorunlu tedavi nedeniyle seyahat uyarısının gevşetilemeyeceği görüşünde olduğu belirtildi.man tarafının Türkiye'ye seyahat uyarısının kaldırılması için bu tedaviden vazgeçilmesi gerektiği mesajı verdiği ifade edildi. Haberde,man turistlerin Türkiye'de COVID-19'a yakalanmaları halinde sıtma ilacı ile tedavi edilmeleri ihtimalinin Berlin'de rahatsızlık yarattığına işaret edildi.

Bu ilaçların COVID-19 tedavisindeki etkisi ve hastalar için oluşturduğu riskler tam olarak bilinmediği gerekçesiylemanya'da ise hidroksiklorokin kullanılmasına izin verilmiyor.