• 20 Haziran 2020 18:12
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

“Bakanlık koronadaki durumu dışarıya anlatmakta başarısız”

Bu haberi dinleyin
20 Haziran 2020 “Bakanlık koronadaki durumu dışarıya anlatmakta başarısız”

Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, Türkiye’nin covid-19 olayını güzel yönettiğini ama yapılanların yurtdışına anlatılamadığını,ı tv’lerde canlı yayını çıkarma işi ayarladıklarını amaın çıkmadığını söyledi.

Türkiye'de bu konuda basında çıkan övücü yazıların yurt dışında basında çıkmadığını söyleyen Uğur, “Koronayı ne kadar güzel idare ettiğimizi anlatamadık. Bunu biz bildik '' dedi.

“Bu saatten sonra iş Allaha kaldı” diyen Uğur, şunları söyledi:

“Mart ayındaı ziyarete gittiğimizde “Bugüne kadar bulığa turizmden anlamayanlar gelmişti. Siz oldunuz ümitlendik. Krizlerde turizmden anlamayanlarla Avrupa ülkelerinde basın toplantıları yapardık. Durumumuzu anlatırdık. Bombalar olduğu için Türkiye'nin ne kadar emniyetli olduğunu ispatlamaya çalışırdık. Şimdi de sizinle Avrupa'ya gidip yaşanan gelişmelerle ilgili basın toplantıları yapmamız lazım. Kamuoyu oluşturmamız lazım. Bunları yaparsak biz bu krizi kolay aşarız.  Yapmazsak sınıfta kalırız' dedik. 

Ancak bunu yapmadı. 

Türkiye'nin pandemi döneminde böyle başarılıyız. Böyle güvenceliyiz, sözleri hep içimizde kaldı. Bunları dış ülkelere aktaramadık.yı ne kadar güzel idare ettiğimizi anlatamadık. ''

''Antalya bölgesinde sağlık sisteminin ne kadar güzel olduğunu, otellerin bu dönemde nasıl hazırlandığını yerinde görmeleri için gelip yerinde çekimler yapmaları için'nın en büyük televizyonlarını Antalya'ya gönderdik. Ama Turizmlığı bunu istemedi. Biz de zorla Türkiye'ye gönderdik. Antalya'da çekimler yaptı.'nın 25 milyon izleyicisi olan 1. ve 2. kanallarında bu çekimler yayınlanacaktı ama bunlaradan red cevabı geldi. 

Akabinde'da 20 milyon izleyicinin bulunduğu ana haber bülteni Mehmet ile canlı yayında konuşmak istedi. Televizyoncular ''Bakan canlı yayına çıksın. Türkiye'deki güzel çalışmaları anlatsın' dediler. Ama 'Hayır' dedi ve canlı yayına çıkmadı. Şaşırdım kaldım. Kendimizi anlatma fırsatını kaçırdık.'' (Turizmdays.com)’dan. 

İş Allaha kaldı. Bana göre bu saatten sonra turizm açılsa dahi kimseye fazla bir şey getirmez. Kalan 3-4 aylık zamanda toparlanana kadar sezon geçer. Ama kış sezonunda golfçüler ve spor gruplarına hazırlanmak gerekiyor'' dedi.