• 01 Mayıs 2021 12:36
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Balon turlarının iptaline turist ve işletmelerden tepki

Bu haberi dinleyin
01 Mayıs 2021 Balon turlarının iptaline turist ve işletmelerden tepki

Kapadokya’daki balon turlarının iptal edilmesilı turistlerde büyük hayal kırıklığı yaratırken, işletmelerini ve tur operatörlerini de zor durumda bıraktı.

Ukrayna’nın önde gelen tur operatörleriyle çalışan blogger Tatiana Ivanitskaya, bölgede yaşananlarla ilgili bilgi verdi.

Şu anda Kapadokya’da en 500 tanelı turist olduğunu belirten Tatiana Ivanitskaya, ‘’Kültür veı turistlerin kısıtlamalardan muaf olacağını söylemişti. Kapanma döneminde balon uçuşlarının yapılmayacağına dair bize kimse bir bildirimde bulunmadı. Şu anda Paskalya tatilinde. İnsanlar Kapadokya tatil planınılar öncesinden yaptı. Ancak şimdi balonların uçmayacağı söyleniyor. Bu, Türkiyei için tam bir skandal.’’ değerlendirmesini yaptı.

Ukraynalı turistler mağdur oldu

Kapadokya’daki pek çok otelin şu andalılarla dolu olduğunu kaydeden Ivanitskaya, ‘’Misafirlerimiz büyük düş kırıklığı yaşıyor. Şu anda Kapadokya’da Kiev ve Harkov’dan ikicharter uçağı ile gelmiş misafirler var. Önceden gelmiş olanlar var. ile gelen başka bir grubumuz bugün Kayseri’ye iniş yaptı. Yarın Pegasus ile üç tane grubumuz daha gelecek. Bizler bu insanlara turları balon dahil sattık. Onlardan aldığımız paraları da otellere, balon şirketlerlerine, hava yollarına ödedik. Şimdi bu şirketlerden paraları alıp misafirlerimizin parasını da iade edemiyoruz.’’ dedi.