• 09 Temmuz 2021 18:56
  • 0
  • 3 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

“Birkaç yıl içinde bambaşka bir Side göreceğiz”

Bu haberi dinleyin
09 Temmuz 2021 “Birkaç yıl içinde bambaşka bir Side göreceğiz”

Barut Grubu sosyal sorumluluk faaliyetline f bir  yenisini daha ekledi

Barut Hotel Grubu sponsorluğunu üstlendiği Side Antik kent kazıları hızlandırıldı.

Konuyla ilgili olarak Barut Grubu’nun Cennet Acanthus Otelde düzenlenen basın toplantısında Side kazıları konusunda bilgi verildi.

Barut Hotels’in temellerinin atıldığı Acantus Cennet Barut Collection’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Barut Hotels Ticari Direktörü Samuray Önen “Kurucumuz Ali Barut’un hayaline sadık kalarak, markamızın doğup büyüdüğü Side’nin geniş kitlelere ulaşması ve bölgemizin tanıtımına katkı amacıyla birçok etkinlik düzenliyoruz ve sosyal sorumluluk projelerine imza atıyoruz” dedi.

“Hikâyemiz 1971 yılında, Antalya’da hareketliliğinin henüz başlamadığı dönemlerde kurucumuz Ali Barut’un, Side’nin hem doğal hem de tarihsel güzelliklerini tüm dünyanın görmesi hayaliyle başladı” diyen Önen şunları söyledi:

“Mutlu çalışan - mutlu misafir felsefesi”

“Barut Hotels olarak bu hayalin peşinde koştuğumuz yarım asırlık süreçte bildiğiniz üzere 13 otel, 10.000 yatak kapasitesi, 3.500 çalışan, iş ortaklarımız ve yıllık ağırladığımız 350.000’in üzerinde misafirimizle büyük bir aileyiz. Mutlu çalışan - mutlu misafir felsefemizle, çevre bilinci yüksek, sürdürülebilir odaklı ve doğayla iç içe tesislerimizle, hem yerel tedarik zincirine, hem istihdama hem de Türkiye’nin hizmet ihracatı gelirlerine katkı sağlıyoruz. Üstün hizmet anlayışımız gerek bağımsız değerlendirme siteleri, gerekse yerli ve yabancı tur operatörleri tarafından her yıl sayısız ödülle taçlandırılıyor. Barut Hotels olarakrıca Ticaretlığı’nın küresel rekabetçi Türk markası yaratma projesi olan TURQUALITY’e kabul edilmiş bir markayız. Tüm bu süreçte kurucumuz Ali Barut’un hayaline sadık kalarak, markamızın doğup büyüdüğü Side’nin geniş kitlelere ulaşması ve bölgemizin tanıtımına katkı amacıyla da bildiğiniz gibi birçok etkinlik düzenliyoruz ve sosyal sorumluluk projelerine imza atıyoruz. Basın toplantımızın konusu olan Side Antik Kenti Kazı sponsorluğumuz başta olmak üzere, geleneksel hale gelen Akra Caz Festivali, Türk Rus Klasik Müzik Festivali, Meze Festivali ve Tour of Antalya Bisiklet Yarışları bunlardan bazıları. Medeniyetlerin beşiği olan bölgemizdesponsoru olduğumuz Side Kazıları kapsamında gün yüzüne çıkan yeni eser ve alanları görmek bizleri hem heyecanlandırıyor hem de  gururlandırıyor” dedi.

Daha sonra Side Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Feriştah Alanyalı şu bilgileri verdi:

“Side 19. Yüzyıldan bu yana üzerine araştırmalar yapılan köklü bir tarihe sahip önemli bir antik kent. Toprak reformu ile köyde rahatlama yaşandı. 1947 yılında Side kazılarına başlayan Prof. Dr Arif Müfid Mansel ve Prof. Dr. Jale İnan antik kente çok emek vermiş önemli akademisyenlerimizdir. Kendilerine sizlerin huzurunda minnetimi sunuyorum, rahmetle anıyorum. Tüm bu kazı çalışmaları Side’nin kalkınması ve gelişmesine büyük katkı sundu. Kazılarda açığa çıkan eserler nedeniyle köyde hareketliliği başladı. 1960’lı yıllardan itibaren Side’nin, Türkiye ve dünyada bilinirliği arttı” dedi.

Yeni alanlar keşfedidi

Toplantıda yeni alanların keşfedildiğinin müjdesini veren Prof. Dr. Feriştah Alanyalı, “destekleri için Barut Hotels Grubuna teşekkür ederim, bu gibi destekler ülkemizin sahip olduğu tarihi zenginliğin gün yüzüne çıkması için çok önemli, kurumların destekleri ile hep birlikte tarihimize ışık tutabiliriz” dedi.