• 31 Temmuz 2021 19:50
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Bu gencini unutma Türkiye! Genç turizmci alevlere müdahale ederken yaşamını yitirdi

Bu haberi dinleyin
31 Temmuz 2021 Bu gencini unutma Türkiye! Genç turizmci alevlere müdahale ederken yaşamını yitirdi

Marmaris'teki bir otelde garson olarak çalışan Şahin Akdemir, gönüllü olarak, ilçede çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına katıldı. Akdemir, motosikletine yüklediği koliler dolusu suyu yangına müdahale eden ormancılar ve itfaiye ekiplerine taşıdı. Bölgedenrılırken motosikletiyle kaza yapan lise mezunu Akdemir, alevlerin arasında kalınca yaşamını yitirdi. Akdemir'den geriye sosyal medyadan yaptığı duygulandıran, "Su taşımaya devam, yangıncılara su taşıyacağız yine, Allah hayırlarımızı kabul eylesin" mesajı kaldı.

Şahin'in gönüllü olarak yangın söndürme çalışmalarına katılan personele su taşıdığını söylediği görüntüler herkesi duygulandırdı.

Marmaris'te öğlen saatlerinde çıkan ve bir anda büyüyen yangını söndürme çalışmaları devam ederken, alevlere müdahale eden ekiplere yardımcı olmaya çalışan 25 yaşındaki Şahin Akdemir'in dumandan zehirlenerek yaşamını yitirdi.

Aslen Köyceğizli olan ve uzun yıllardır Ortaca ilçesinde yaşayan Şahin Akdemir'in, Marmaris'te sektöründe çalıştığı öğrenildi. 25 aşındaki Akdemir'in, meydana gelen yangına yardım etmek için bugün motosikleti ile bölgeye gittiği ve yangın söndürme çalışmasında gönüllü olarak ekiplere destek verdiği öğrenildi.

Yaşamını yitiren Şahin Akdemir'in 1 önce çıkan yangında da gönüllü olarak itfaiyecilere su taşıdığı öğrenildi.

Son paylaşımı duygulandırdı

Bu arada Şahin Akdemir'in sosyal medya hesabından yangında paylaşım yaptığı ortaya çıktı.

Yangına motosikleti ile gidişini yayınlayan Şahin Akdemir, “Su taşımaya devam, yangıncılara su taşıyacağız yine, Allah hayırlarımızı kabul eylesin” dediği duyuluyor. Bir diğer görüntüde ise yüzündeki duman lekeleri dikkat çeken Şahin Akdemir, “Yangın hala devam ediyor biz su taşıyoruz hala” konuşmaları görülüyor. 

Akdemir’in halasının oğlu Beyhan Tokmak, "Şahin, geçen 27 Haziran'da İçmeler Mahallesi'ndeki yangında cebinden 500 TL harcayarak aldığı su veranlarını söndürme çalışmalarına katılan ekiplere motosikletiyle taşımıştı" dedi.