• 11 Eylül 2021 08:33
  • 0
  • 5 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Düğün planlayıcıları 20 Ekim’de İstanbul’da buluşacak

Bu haberi dinleyin
11 Eylül 2021 Düğün planlayıcıları 20 Ekim’de İstanbul’da buluşacak

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, 20 Ekim 2021 tarihinde yapılacak olan Uluslararası Destinasyon Düğün Çalıştayı için Türkiye’ye geldiler. 

IADWP üyeleri, Pullman İstanbul otelde bir B2B düzenleyerek, Türkiye’deki düğün firmaları ile biraya geldiler ve görüşmeler yaptılar. 

İstanbul’daki tarihi yerleri, potansiyel düğün mekanlarını ve otelleri gezen IADWP temsilcileri, İstanbul’daki mekanlara hayran kaldılar.

Kalender : Türkiye bu pastadan pay almalı

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği’nin (IADWP) Avrupa ve Asya’dan Sorumlu Başkanı venı zamanda TravelShop Turkey Ceo’su Murtaza Kalender, “Dünyanın en geniş ve en etkili düğün derneğini İstanbul’da ağırlıyor olmaktan mutluyuz. Uluslararası Düğün Çalıştay’ının 14’ncüsünü İstanbul’a getirerek, düğün sektöründe de ülkemizin hak ettiği payını almasına vein çeşitlenmesine katkı sağladığımızı düşünüyorum” dedi. 

Murtaza Kalender sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada hızla büyüyen sektörlerinden birisi olan destinasyon düğüni sektörünün  2019 verilerine göre, 300 milyar dolara yakın ciddi bir pay aldığını görmekteyiz. Düğüni içerisinde, özellikle Asya ve Karayip Adaları’nın bu pastadan ciddi bir pay aldığı görünmektedir. Biz de tanıtım çalışmalarımızı yaparak, IADWP Derneğinin etkinliğini ülkemizde gerçekleştirerek ve Destinasyon düğünlerini de ülkemize kazandırarak, hemi 12a yayabileceğiz, hem de ciddi bir döviz girdisine katkı sağlayacağız.rıca, bu düğün etkinliğimizi ülkemizde yapma fırsatı veren IADWP Başkanı Sayın Kitzia Morales’e çok teşekkür ediyorum.”

Morales: Türkiye’ye destek vereceğiz

IADWP Başkani Bayan Kitzia Morales ise, Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP)’nin Çalıştayı için  İstanbul’da olmaktan ve 14. Çalıştayı İstanbul’da gerçekleştirecek olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. 

Kitzia Morales sözlerine şu şekilde devam etti: “İstanbul’a gerçekten çok hayran kaldım. İstanbul, Kapadokya, Antalya,, Fethiye,  Kuşadasi ve Marmaris bölgelerinde çok iyi Destinasyon Düğünlerinin yapılabileceğini otel ve tesislerin olduğunu ve Türkiye’nin bu anlamda ciddi bir potansiyele sahip olduğunu gördüm. IADWP’nin Avrupa ve Asya’dan sorumlu Başkanı Murtaza Kalender ile de birlikte çalışarak, Türkiye’ye tüm desteğimizi vereceğiz.”

Aydın: İstanbul doğru adres

İstanbul Derneği (ISTTA) Başkanı Yalçındın ise, Uluslararası Destinasyon Düğünleri Etkinliğinin Istanbul’da gerçekleşecek olmasından dolayı, çok mutlu olduğunu ve düğün destinasyonlarında İstanbul’un doğru bir adres olduğunu belirtti. Dünya’da iki boğaza ve 2 kıtaya sahip tek şehrin İstanbul olduğunu belirtendın, Boğaza sıfır mekanları ve otelleri ile İstanbul’un lüks markalı otellerinin bünyesinde bulunduran ender şehirlerden birisi olduğunu ifade ederek, “İstanbul Derneği olarak tüm gayretleri  ile Uluslararası Destinasyon Düğün Çalıştayı’nın İstanbul’da gerçekleşmesini destekleyeceğiz” diye konuştu. 

KKTC, 2022 Çalıştayı’na aday

KKTC’nin en gözde firmalarından Akmina Travel Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Abidin, Başkanı Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği  (IADWP) Başkanı Kitzia Morales ve IADWP Avrasya Başkanı Murtaza Kalender ile görüştü. 

Akmina Travel Başkanı Abidin, bu görüşmede Uluslararası Destinasyon Düğün Çalıştayı’nın 2022 yılında’de gerçekleştirmesi için başvuruda bulundu. 

Bodrum da aday

Türkiye’nin deniz, güneş, kum ve aşk denince ilk akla gelen merkezlerinden olan, 300 milyar dolar bütçeli Destinasyon Düğünleriinden de pay almak istiyor. Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, İstanbul’a gelerek Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkanı Kitzia Morales ile IADWP Avrasya Başkanı Murtaza Kalender ile görüştü ve Uluslararası Destinasyon Düğün Çalıştayı’nın 2022 yılında’da yapılmasını arzuladıklarını belirterek,’un 2022 adaylığı için başvuruda bulundu. 

AKSU: TÜRKİYE DÜĞÜN DESTİNASYONU ANLAMINDA ÇOK ÖNEMLİ 

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Alican Aksu ise,  “Öncelikle fiziki etkinliklerin Türkiye'de olmasından dolayı çok mutluyum.  Çünkü Türkiye'yi gerçekten düğün destinasyonu  anlamında da çok önemli bir bölge.  Bu tip etkinliklerin bireysel anlamı da yapılacağını Murtaza Bey kanıtladı.  Bireysel olarak da,  ülkemizi düğün geliştirme anlamında gerçekten bir farklı bir noktaya getirdi, tanıtıyor.  Sadece düğün destinasyonunda değil,rıca bir önceki etkinliklerde çok çalıştıe 16 etkinlik kazandırarak ciddi bir rol oynadı.  Kendisine Bu etkinlikte de her türlü yardımı yapacağımızı belirtmek isterim.  Tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

 

SANCAR: TURİZM HAK ETTİĞİ PAYI ALACAK 

Organizasyona ev sahipliği yapan Pullman Hotel Genel Müdürü Tayfun Sancar ise “Öncelikle Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği'nin 14. Çalıştay’ını, Otelimizde ağırlayacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Şu anda Düğün Çalıştay’ının ön provasını yapıyoruz. 20-23 Ekim 2021 tarihinde Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneğinin etkinliğini gerçekleştireceğiz. An itibarıyla, şu an gelen rezervasyonlardan gördüğümüz gibi, 250'ye yakın düğün planlayıcısı Otelimizde konaklayacak. Bizler de Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneğine ve Murtaza Kalendere elimizden geldiğince bütün gayretlerimiz ile yardımcı olacağız. Ülkemizin bu tip platformlarda daha iyi yer alarak, Türkiye'nin de Düğün Organizasyonlarından,Turizmde hak ettiği payı alacağına inanıyorum. Katılımlarından dolayı tüm düğün planlayıcılarına ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.