• 12 Eylül 2023 00:00
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Ecotourism B2B 18. Konferansı Mısır Luksor’da yapıldı

Bu haberi dinleyin
12 Eylül 2023 Ecotourism B2B 18. Konferansı Mısır Luksor’da yapıldı


TravelShop Turkey’in Uluslararası Ecotourism ve Sürdürülebilir Derneği işbirliği ile 18. Uluslararası Ekoturizm ve Sürdürülebilir B2B konferansı Luksor’da yapıldı

Konferansa 50 ülkeden 200 profesyoneli katıldı.

18. Uluslararası Ecotourism ve Sürdürülebilir konferansı’nalığı Genel Sekreteri Mohamed Salama, Bahreynlığı ve Etkinlik Daire Başkanı Dr Ali H Follad, Hindistan Tur Operatörleri Birliği Başkanı Riaz Munshi de katımlarak birer sunum yaptılar.

Sabancı Holding'den Enerjisa da Ekoturizm ve Sürdürülebilir konulu bir sunum yaptı.

Bahreynlığı bir sonraki ecotourism çalıştayını ülkesinde gerçekleştirmeleri için aday oldu.

400 milyar dolarlık pazar
18. Uluslararası Ecotourism ve Sürdürülebilir konferansı ve B2B buluşmasını organize eden Uluslararası Ecotourism & Sustainable Tourism Derneği Başkan Yardımcısı ve TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender küresel ısınma ile birlikte Ekoturizm ve Sürdürülebilirin öneminin daha da arttığını belirterek dünya genelinde Ecotourism’in 400 milyar dolarlık hacmi ile sektörü için de önemli bir Pazar oluğunu söyledi.

12 ve yerel halka katkı

Kalender, bundan önceki konferansın Tokat ve Vietnam’da yapıldığını anımsatarak ekoturizm,in 12a yayılmasında da rol oynadığını belirterek bu alanın seyahatçilerinin yılın her döneminde seyahat ettiğini ve yalnız 5 yıldızlı oteller değil, köy evlerinde de konaklama yaptığını, köy pazarlarından alış veriş yaparak yerel üreticiye katkıda bulunduğunu bu özelliği ile yerel halka da katkıda bulunduğunu söyledi.