• 15 Haziran 2024 17:20
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Efes Deneyim Müzesi’ne Mondo-Dr Awards’tan birincilik ödülü

Bu haberi dinleyin
15 Haziran 2024 Efes Deneyim Müzesi’ne Mondo-Dr Awards’tan birincilik ödülü

Türkiye’den Efes Deneyim Müzesi, dünya çapında sergi ve ağırlama sektöründeki prestijli projeleri onurlandırmak amacıyla düzenlenen Mondo-Dr Awards’tan birincilik ödülü ile döndü. 

İzmir Selçuk’ta bulunan, Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Efes Antik Kenti içindeki Efes Deneyim Müzesi, teknoloji, tasarım ve sergi alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Mondo-Dr Awards’ta kendi alanında en iyiler arasına girerek adını dünyaya duyurdu. 

1984 yılından bu yana kesintisiz olarak yayınlanan merkezli Modriale Publishing Dergisi’nin yedincisini düzenlediği Mondo-Dr Awards, bu yıl 12 Haziran’da Las Vegas’ta yapıldı. Sergi ve ağırlama sektöründeki en iyi projeleri ve başarıları tanımak amacıyla organize edilen ödül töreninde, özellikle mekanların tasarımı, ziyaretçi deneyimi ve teknik donanımlar üzerine odaklanılıyor. Bağımsız jüri üyelerinden oluşan bir kurul tarafından dünya çapındaki çalışmaları ödüllendiren Mondo-Dr Awards’ta bu yıl Türkiye’den Efes Deneyim Müzesi ödüle layık bulundu.

Geçen yılnı kategoride birinciliği Dubai’de bulunan “Museum of the Future” kazanmıştı.