• 28 Nisan 2021 02:19
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Ersoy:

Bu haberi dinleyin
28 Nisan 2021 Ersoy:

Türkiye’nine hızlı yükselen pazarlarından ile ilişkiler birbirine zıt noktalarda gelişiyor.

Bir yandan resmi olarak Türkiye’de artan vaka sayılarını gerekçe gösterse gerçekte Türkiye’nin izlediği politikası yüzünden Türkiye’ye charter seferlerini durdururken bir yandan da stratejik partner olarak tanımlanıyor.

Kültür veı Mehmet, Antalya’te düzenlenen Türkiye-Ukrayna Turist Hakları ve Güvenliği Alt Çalışma Grubu Toplantısından sonra yaptığı açıklamada "Ukrayna, alanında da önemli bir stratejik partner" dedi.

Bakan, “Ukrayna ile İkili ilişkilerimize çok önem veriyoruz. ile uzun yıllardır süre gelen dostluğumuz son dönemde daha da kuvvetlendi. her alanda olduğu gibi bizim alanında da önemli bir stratejik partnerimiz. Mart 2017’de imzalanan vize muafiyeti anlaşması kapsamında 2 ülke arasında pasaportsuz, karşılıklı seyahat imkanlarının oluşması ülkelerimiz arasındaki bağı daha da güçlendirmektedir” dedi.

Ukrayna Türkiye uçuşlarını artıracak

Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politikasıı Oleksandr Tkachenko ise açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye ile aramızda sıcaklık hissediyorum. işbirliğinin gelişmesi için belki gerçekleşen tedbirleri indirebiliriz turistler daha akıcı bir şekilde gelebilecekler. Gerçekten buradalı otelleri de gördük. Çok memnun oldum. Özellikle Antalya’da turistlerimizi etkileyebilecek birçok tarihi eser var. dilinde rehberlerin olması yararlı, yeni Türkiye seferleri artırılacak. Bundan da memnunum.”

Zelenskiy: ‘Tatil için Türkiye’ye gidin’ 

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanı’la Cumhurbaşkanı Zelenskiy arasında yapılan görüşmeden sonra Zelenskiy, "Türkiye devletine, özellikle de Cumhurbaşkanı'a minnettarım. Kendisi gerçekten'yı destekliyor" ifadelerini kullanmış velılara "Türkiye’ye tatile gidin" çağrısı yapmıştı.