• 20 Eylül 2020 20:30
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Firuz Bağlıkaya’nın Detur’u ile Haluk Semiz’in Nordcotours’u birleşti

Bu haberi dinleyin
20 Eylül 2020 Firuz Bağlıkaya’nın Detur’u ile Haluk Semiz’in Nordcotours’u birleşti

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağıkaya sahibi olduğu İskandinav ülkelerinden Türkiye turist gönderenDetur ile Haluk Semiz’in Nordcotours’u birleştirildi.

İskandinav ülkeleri merkezli çalışan Detur yeni oluşumda pazarına da girecek.

Konuyu sorduğumuz Haluk Semiz Detur’da olayını M&A ( Mergers and Acquisitions) çok güçbirliği olarak değerlendirmek gerektiğini belirterek şunları söyledi:

Detur ve Nordcotours güç birliği

“Bu, Detur ve Nordcotours güç birliğidir

Bu çerçevede; çok eski ve değerli arkadaşım Firuz Bağlıkaya kendi şirketleri üzerinden gücünü ve enerjisini global anlamda stratejik gelişme ve büyüme üzerine odaklarken, Nordcotours AB İskandinavya da Detur’un tur operasyonlarını üstlenecek ve geliştirecek. 

İlk hedef 250 bin

İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, ve Amerika ülkelerinden tur operasyonlarımızda, pandemi sürecinin hemen ardından grubun yıllık yolcu kapasitesi 250 bin kişiye ve beş yıl içerisinde yıllık 1 milyon kişiye ulaşacak. 

Bu iki yönlü stratejik gelişme, konaklama veanlarında oluşacak güç ile tur operatörlüğü faaliyetlerimizin iddialı büyümesine ciddi ve önemli katkılar sağlayacak.

Otel sayısı 7’den 12’ye çıkacak

Bu “güç birliği” şu anda iki olan kendi yönetimimizdeki otel sayısını 2021’de yediye, 2022’de ise onikiye çıkaracak. 

İki grupoluşturulacak

Öte yandananında, halihazırda yakın işbirliğinde olduğumuz havayollarına ek olarak; biri Türkiye’de biri Avrupa’da olmak üzere iki grupoluşturularak tur operatörlerine gereken kapasite sağlanacaktır.

Gerek konaklama, gerekseanlarında temelınacak Nordic servis konsepti, Kuzey Avrupa’nın gerekliliği olan titiz ve yüksek hizmet standardını sağlamak temel etmen olacak.”