• 22 Ekim 2021 14:03
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

FTI’da iki önemli atama, grup otelciliğe odaklanacak, tur operatörlüğünü büyütecek

Bu haberi dinleyin
22 Ekim 2021 FTI’da iki önemli atama, grup otelciliğe odaklanacak, tur operatörlüğünü büyütecek

 

Almanya seyahat endüstrisi pazarının pandemi döneminde bile yükselen grubu FTI,’lı Samih Sawiris’e geçtikten sonra büyümesini daha da hızlandırdı.

Konaklama alanında büyümeye odaklanan FTI bünyesindeki otelcilik biriminin başına

Sabine Dorn-Aglagul’ü CEO olarak getirirken, tur operatörlüğü bölümüne de Mario Habig’i Destinasyon Yönetiminden sorumlu olarak atadı.

Dorn-Aglagul, Eylül 2018'de Mövenpick Avrupa Başkanı olarak görev yaptıktan sonra Accor'da Kuzey Avrupa Operasyonlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olmuştu.

FTI Group bünyesindeki otelcilik biriminin aralarında Labranda’nın da olduğu beş marka bulunuyor.

FTI, tur operatörlüğü bölümüne de Mario Habig’i Destinasyon Yönetiminden sorumlu olarak atadı. Habig, 18 ülkede yaklaşık 40 temsilciliği ile Grubun kendilerinden sorumlu olacak.  

FTI Group CEO'su Ralph Schiller, " Otelcilikte büyümeyi esas alan rotayı belirledik. Sabine Dorn-Aglagul de uluslararası otel işletmeciliğinde geniş bir deneyime sahiptir" dedi.

Schiller: "FTI olarak hem otel hem de segmentinde hâla bir gelişme potansiyeli görüyoruz. Tur operatörüyle yakın bağlantılı olarak Sabine Dorn-Aglagul ve Mario Habig'in desteğiyle kendimizi burada çok daha güçlü bir şekilde konumlandıracağız" dedi.

Sabine Dorn-Aglagul’ün Türkiye günleri

Eşi Türk olan Sabine Dorn-Aglagul Adanasa’da çalıştı, sonra 2012’de İstanbul Etiler’deki Le Meridien otelinin genel müdürü, 2014’te Starwood’un Türkiye Bölge Müdürü oldu.