• 12 Aralık 2022 22:27
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

İngiltere'de kar yüzünden 316 uçuş iptal edildi

Bu haberi dinleyin
12 Aralık 2022 İngiltere'de kar yüzünden 316 uçuş iptal edildi

İngiltere'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ülkedeki bazı havalimanlarında uçuşların durdurulması nedeniyle yolcular uçuş iptalleri ve rötarlarla karşı karşıya.

Pazar günkü iptallerden sonra Pazartesi günü havalimanları yeniden hizmete girdi, ancak bugün de yığılma nedeniyle bazı uçuşların iptali devam ediyor.

Havalimanı yetkilileri, yolcuları gecikmelerden dolayı uyardı ve uçuş bilgileri için öncedenşirketlerini aramaları tavsiyesinde bulundu.

Londra'daki Stanstead, Heathrow ve Gatwick havalimanlarının yanı sıra Manchester, Bristol, Galsgow ve Belfast havalimanlarında hafta sonu toplam 316 uçuş iptal edilmişti. Bunlar toplam uçuşların yüzde 11'ini oluşturdu.

Londra'nın kuzeydoğusundaki Stansted Havalimanı'nın tek pisti dün kar temizleme çalışmaları nedeniyle tümüyle kapatılmıştı.

Bu sabah Stanstead yeniden kullanıma girdi. Ancak toplam 40 uçuşun iptal edildiği bildirildi.

Kar temizleme çalışmaları nedeniyle dün bir süre kapalı kalan Gatwick Havalimanı'nda da Pazartesi günü öğlen itibarıyla 37 uçuş iptal edildi.

Londra'nın en büyük havalimanı olan Heathrow'da da Pazar günü yaklaşık 50 uçuş iptal edilmişti.

Kar nedeniyle otoyollarda ve tren seferlerinde de gecikmeler yaşanıyor. Otoyollarda kazaların artması nedeniyle tren sürücüleri de temkinli olmaları yönünde uyarıldı.