• 03 Nisan 2021 15:32
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

İngiltere’nin seyehat yasağı kalkacağı beklentisi ile ençok rezervasyon Türkiye ve Yunanistan’a

Bu haberi dinleyin
03 Nisan 2021 İngiltere’nin seyehat yasağı kalkacağı beklentisi ile ençok rezervasyon Türkiye ve Yunanistan’a

 

Mayıs ayının ortasında seyahat yasağının kalkacağı beklentisi üzerine’de tatilcilerin rezervasyon yaptığı, ençok rezervasyonun Türkiye ve’a yapıldığı belirtiliyor.

Financial Times gazetesindeki habere göre Paskalya döneminin Avrupalışirketleri için eskiden en yoğun dönemlerden biri iken bu yıl yasaklar nedeniyle gökyüzünün sessiz olduğu belirtiliyor.

Haberde ülkeden ülkeye farklılık gösterecek kısıtlamalara rağmen Mayıs ayı ve sonrası için rezervasyonların artış göstermeye başladığı, turistlerin en çok rağbet gösterdiği iki ülkenin ve Türkiye olduğuna işaret ediliyor.

Haberde'den ve Türkiye’ye yapılacak tatil sayısının 2019’daki son normal sezonuna göre artacağı savunuluyor.

İtalya, ve Fransa düşüşte

160 ülkenin değerlendiren Financial Times'ta yeran habere göre’a yapılan tatil rezervasyonları 4 puan yükselerek yüzde 8.6’ya yükselirken’ı yaklaşık yüzde 6’lık oranla Türkiye takip ediyor. 

İngilizşirketi,’ın aşı olan, antikor geliştiren veya negatif test sonucu getiren turistlere kapılarının açık olduğunu söylemesinin ardından ülkeye yapılan rezervasyonların patlama yaptığını söyledi.

Bununla birlikte turistlerin geleneksel tatil destinasyonlarının başında gelen, Fransa, İtalya ve Portekiz, 2019 yılına yapılan kıyasla rezervasyonlarda düşüş gösteren ülkeler arasında yerdı.

Ülkelervirüs önlemleri çerçevesinde yurt dışından gelecek turistlere belli şartlar uygulama planları yaparken'de Başbakanı Boris Johnson'ın ülkelerin risk durumlarına göre sınıflandırılacağı trafik ışığı sistemini devreye sokması bekleniyor.