• 15 Eylül 2023 18:00
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

İspanya’da turizm gazeteci kadınlara teslim ediliyor

Bu haberi dinleyin
15 Eylül 2023 İspanya’da turizm gazeteci kadınlara teslim ediliyor

İspanya’da gazeteci ikenlığına getirilenlere biri daha eklendi. 

İspanya’nın en büyük merkezlerinden Kanarya ve Balear adalarından sonra Murcia özerk bölgesinde gazeteci kadınlara teslim edildi. Üç bölgede gazeteci kadınlarlığına getirildi.

Murciaı gazeteci kadın

İspanya’da 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerden sonra özerk bölgelerden Murcia’da kurulan yeni hükümetlığına gazeteci Carmen María Conesa’yı getirdi.

Murcia özerk bölgesinin Fernando López Miras başkanlığındaki hükümet, Kültür, Gençlik ve Sporlığı'nın başına g 1980 doğumlu azeteciCarmen María Conesa Nieto’yu getirdi.

Carmen María Conesa Nieto 20 yıldır Murcia bölgesinde çeşitli televizyonu kanallarında çalışıyordu.

Kanarya Adaları’nını da gazeteci kadın

İspanya’nın diğer özerk bölgelerinden ve ülkenin önemli merkezlerinden’nda da gazeteci Jessica de Leónlığına getirilmişti.

Jessica de León, 2021-2022 yılları arasında Cabildo de Fuerteventura'nın departmanında görev yaptı.

Yerel seçimlerde özerk kazanan parti olarak hükümeti kuran sağcı Fuerteventura Halk Partisi 17 Temmuz’da yaptığı toplantıda yeniden yapılandırılıp adı ve Çalışma olarak değiştirilenlığa Jessica de León’u getirdi.

Jessica de León, Seville Üniversitesi'nden Gazetecilik okudu ve Endülüs'te Ola Andalucía, Radiodiversión Fuerteventura, La Provincia ve Radio Televisión Canaria gibi medya kuruluşlarında çalıştı.

Balear Adaları'nın gazeteci kadını

28 Mayıs’ta yapılan seçimleri Balear Adaları'nda kazanan sağcı Marga Prohens, 10 Temmuz’da yaptığı ilk toplantısında, Kültür ve Sporlığına Jaume Bauzà’yı atamıştı.

Daha önce merkezi hükümetin Sanayi, Ticaret velığı’nı da bir kadın Reyes Maroto yapıyordu.

Yunanistan’da da üç dönemdirlığını bir kadın yapıyor.