• 31 Mayıs 2020 22:43
  • 0
  • 0 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

KKTC'YE 1 TEMMUZ’DA TURİSTLER GELEBİLECEK

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, 1 Temmuz'dan itibaren turistlerin belli koşullarda KKTC'ye gelebileceğini söyledi…

Bu haberi dinleyin
31 Mayıs 2020 KKTC'YE 1 TEMMUZ’DA TURİSTLER GELEBİLECEK

KKTC Hükümet Sözcüsü Özersay, yeni tip Corona virüs (Covid-19) gündemiyle toplananlar Kurulu'nun ardından alınan kararları açıkladı.

Özersay, Sağlıklığının detaylı olarak düzenleyeceği koşullarda 1 Temmuz'dan itibaren turistler ve diğer vatandaşların'ye gelebileceğini söyledi.

 

Tuistlerin hangi ülkeden geldiğine dikkat edileceğini vurgulayan Özersay, riskin yüksek olduğu ülkelerden geleceklerden PCR testi ve karantina isteneceğini ifade etti.

Özersay, riski daha az olan ülkelerden gelecek için PCR testsı olmak kaydıyla karantinaya girmeden ülkeye giriş için düzenleme yapacaklarını söyledi.

Gece sokağa çıkma yasağı son buluyor

1 Haziran'dan itibaren yurt dışında bulunan ve olağan ikameti olan vatandaşların karantina koşuluyla ülkeye gelebileceğini ifade eden Özersay, haziran ayı içinde ve Türkiye'den charter seferler düzenleneceğini belirtti.

Gece sokağa çıkma yasağının 1 Haziran'da son bulacağını duyuran Özersay, haziranda ikinci bir ekonomi destek paketi açıklanacağını belirtti.