• 09 Temmuz 2024 13:42
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Kültür turizmine ilgi artıyor

Bu haberi dinleyin
09 Temmuz 2024 Kültür turizmine ilgi artıyor

Dünyada kültürinin bu yıl 6,9 milyar dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Türkiye de UNESCO “Dünya Mirası Listesi”nde yer alan pek çok yöresiyle kültür, tarih ve gastronomi odaklı bir seyahat deneyimi yaşamak isteyenlerin popüler destinasyonları arasında yer alıyor.

Expedia Group, Priceline Group ve China Travel tarafından hazırlanan "Cultural Tourism Demand and Trends 2024-2031 Report” (Kültüri Talep ve Trendler 2024-2031 Raporu) dünyada kültürinin bu yıl 6,9 milyar dolar büyüklüğe ulaşacağını gösteriyor. Rapora göre kültüri pazar hacmi her yıl ortalama yüzde 14,3 büyüyerek 2031 yılında 17,2 milyar dolara ulaşacak. 

Kültüri dendiğinde akla ilk gelen ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. UNESCO “Dünya Mirası Listesi”nde yer alan pek çok yapı ve yöre barındıran Türkiye, kültürinin popüler destinasyonlarını barındırıyor. 

Kültür, tarih ve gastronomi odaklı bir seyahat deneyimi 

Türkiye’nin en önemli markalarından Coral Travel, yeni yerler görmekten hoşlanan ve tarih boyunca hüküm sürmüş eski medeniyetlerin izlerini sürmek isteyenler için Türkiye’nin en popüler kültüri destinasyonlarının listesini çıkardı. 

“Coral Travel’ın deneyimli rehberleri eşliğinde gerçekleştirilen bu turlarda zengin Anadolu coğrafyasının Ege, Karadeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu gibi medeniyetler beşiği topraklarına yolculuk yaparak buralardaki kültürel zenginliği gözlerinizle görebilirsiniz” diyen Coral Travel Türkiye Genel Müdürü Mehmet Kamçı, hayata geçirdikleri kampanyalar ve tatil alışverişlerinde ciddi oranlarda tasarruf sağlayan banka promosyonları ile kültür, tarih ve gastronomi odaklı bir seyahat deneyimi yaşamanın daha kolay ve keyifli hale geldiğini söyledi.