• 11 Eylül 2020 20:43
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Limak, KKTC’de siyasal kararlara tepki olarak oteli kapatıyor

Bu haberi dinleyin
11 Eylül 2020 Limak, KKTC’de siyasal kararlara tepki olarak oteli kapatıyor

 

Limak Grubu’nun Bafra'daki otelini  içine girilen cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyleınan siyasal amaçlı kararların gerçekçi olmadığını ve sektöre zarar verdiğini belirterek tesisi bu dönemde kapatma kararıdı.

Konuyla ilgiliaçıklama yapan Limak Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu,lar Kurulu'nun seçime bağlı politikalar ürettiğini belirterek  şnnları söyledi:

"11 Ekimde'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri var.lar kurulu da seçime bağlı bir karar üretti. Eğlence yerlerini kapattı. Çift taraflı Covid 19 testi uygulanmasına rağmen 7 günlük karantina kararıındı. Böyle olunca da en son dayanan oteller grubu olarak biz de otelimizi kapama kararıdık. Hafta sonu otelimizi kapatacağız." 

Kararın Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından değişeceğini düşündüklerini belirten Kavaloğlu, bu süreçte kapalı kalaraki siyasetten de uzak tutacaklarını belirtti. Larnaka'ya 45 uçak inerken GKRY ile kapılar açık tutulduğunu belirten Kavaloğlu, Türkiye'den gelen uçaklara ve turistlere karşı kapama kararıınmasının biraz ironi olduğunu ve siyasi otoritenin tekrardan düşünmesi gerektiğini belirtti.