• 04 Aralık 2020 22:37
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Otel projesine gazete ilanıyla tepki

Bu haberi dinleyin
04 Aralık 2020 Otel projesine gazete ilanıyla tepki

Gazipaşa Selinus sahiline yapılacak otel projesine tepki var.

Gazipaşa Hepimizin Platformu, projeye tepkiyi gazeteye verilen ilan ile duyurdu

İlanda projeye neden karşı olunduğu anlatılıyor.

Gazipaşa Hepimizin Platformu sözcüsü Güldane Şahin, 4 kattan fazla yapılamayacak projenin 7-8 kat planlandığını, Selinus sahilinde 122 dönüm büyüklüğünde ada veya parselin bulunmadığına söyledi.

Şahin, "Maalesef yine bir kandırmaca ile karşı karşıyayız. Hazırlanan taslak planda otelin 122 dönüm arazi üzerine kurulacağı belirtilmekledir Bu imkansız, çünkü mevcut imar planında ne 122 dönüm büyüklüğünde ada, ne de parsel var. Otelin mimari projesini Alanya'dan bir firma hazırlamıştır. Her defasında Gazipaşa'ya iş ve aş vaadi ile karşımıza çıkan bu yatırımcı daha işin ilk evresinde neden Gazipaşalı bir mimar ile çalışmamıştır" diye sordu. 

"Çıkar gruplarına, yağmacılara karşı direneceğiz" diyen Platform sözcüsü Şahin, "28 Kasım 2020 tarihinde Gazipaşa'nın yerel gazetelerinde yayımlanan Dev Proje Hazır manşetiyle çıkan haberi ve içeriğindeki resimleri gördük Gazipaşa Hepimizin Platformunun kuruluş amaçlarında var olan korkularımızın hepsini bu görsellerde de gördük. Hazırlanan taslak planda otelin 122 dönüm arazi üzerine kurulacağı belirtilmektedir. Bu imkansız, çünkü mevcut imar planında ne 122 dönüm büyüklüğünde ada, ne de parsel var. Servis edilen görsellerde 6-7 katlı otel binası gözükmektedir. Oysa bizim sahillerimizin imar planına göre maksimum 4 katlı bina yapılabiliyor. Subasman kodunun ön yoldan alsa bile çıkacaktır ama bu kadar toprak üstüne kat çıkması imkansızdır. Yani o araziye 2 bin yataklı bir yapılması mümkün değildir 122 dönüm arazi gerçekleşse bile bu alan üzerine yapılacak bir otel kütlesi bu kadar büyük olamaz” dedi.