• 16 Haziran 2021 00:53
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Rosturizm : Türkiye kararını son güne bırakmayın

Bu haberi dinleyin
16 Haziran 2021 Rosturizm : Türkiye kararını son güne bırakmayın

Rusya Federal Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, hükümete bağlı Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi ve İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’nin (Rospotrebnadzor) Türkiye ile uçuşlar hakkında aldığı kararları daha önce duyurmasını istedi.

Daha önce 1 Haziran’a kadar kısıtlanan Türkiye uçuşlarının 21 Haziran’a kadar uzatılması kararını 31 Mayıs gecesi duyuran Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi ve Rospotrebnadzor’a buna benzer kararları daha önce duyurmasını teklif ettiklerini belirten Doguzova, “Bilindiği üzere 21 Haziran’a kadar Türkiye uçuşları kısıtlanmış durumda. Türkiye’ye gitmeyi planlayan Rus vatandaşlarını duruma göre önceden bilgilendirmenin önemli olduğunu anlıyoruz. Bu konuyu Operasyon Merkezi ve Rospotrebnadzor’a ilettik.Kısıtlamaları kaldırma kararları, bildiğiniz gibi, belirli bir ülkedeki durumla ilgili Rospotrebnadzor uzmanlarından alınan verilere dayanarak hükümete bağlı Operasyon Merkezi tarafından alınıyor” diye konuştu.

Bu arada tur operatörlerinin Rus yurttaşlarına karşı borç yükümlülüklerinin geçen yıldan bu yana 44 milyar rubleden 7 milyar rubleye düştüğünü anımsatan Zarina Doguzova, Türkiye’ye getirilen kısıtlamalar yüzünden bu destinasyon için tur paketi alan bir milyondan fazla Rus yurttaşının etkilendiğini söyledi.