• 14 Ocak 2022 09:45
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Rusya’da paket tur fiyatları ne kadar arttı

Bu haberi dinleyin
14 Ocak 2022 Rusya’da paket tur fiyatları ne kadar arttı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, geçtiğimiz yılbaşı döneminde yurtdışı tur maliyetlerinin geçen yıla göre ortalama yüzde 15 ila yüzde 60 oranlarında arttığını söyledi.

Rusya’da faaliyet gösteren en büyük seyahatlerinden Coral Travel’a göre tur fiyatlarındaki artış pandemi öncesine göre yüzde 32 oranlarında belirlenirken, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) turlarında ise fiyat artışlarının yüzde 60’a kadar yükseldiği, ortalama maliyetin 115-160 bin ruble olarak kaydedildiği aktarıldı.

“Yurtdışına tur operatörleri tarafından düzenlenen organize turlarda fiyatlar ortalama yüzde 15 ile 60 oranlarında artış gösterdi. Yalnızca bazı destinasyonlarda fiyatlar önemsiz derecede arttı” diyen Lomidze,’a düzenlenen yeni yıl turunun ortalama maliyetinin 80 bin rublenin biraz üzerine çıktığını, Türkiye’ye düzenlenen iki kişilik yeni yıl tatillerinde ise ortalama tutarın 91 bin ila 99 bin rubleye çıktığını bildirdi.

Rusya sınırları içerisindeki yeni yıl tur paketlerinde ise ortalama maliyetler bir önceki yıla kıyasla yüzde 9 düşerek 50 bin rubleye geriledi