• 17 Haziran 2022 07:55
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

“Rusya’dan Türkiye’ye talep yüksek, bunu karşılayacak uçuş yok”

Bu haberi dinleyin
17 Haziran 2022 “Rusya’dan Türkiye’ye talep yüksek, bunu karşılayacak uçuş yok”

yönelik tur talepleri arzı önemli ölçüde aştı, son dakika turlarında sıkıntı var

Rus Tur Operatörleri Birliği’nin (ATOR) açıklamasında Türkiye’ye yönelik tur taleplerinin arzı önemli ölçüde aştığı, tur operatörlerinin yakın tarihler için bu ülkeye uçuşlu tur paketlerinde sıkıntı yaşandığını bildirdiği belirtildi.

Açıklamada, “Tur operatörleri yakın tarihler için Türkiye’ye uçulan tur paketlerinde yetersizlik olduğunu bildirdi. Talep hava taşımacılığı ile sınırlanmış olan arzı önemli ölçüde aşıyor. Moskova’dan bile iki-üç gün sonra kalkışlı Antalya turu satın almak imkansız” ifadeleri kullanıldı.

Sektörden gelen bilgilere göre, Dalaman ve konusunda Antalya’dan daha fazla sıkıntı olduğunu aktaran ATOR, durumun dramatize edilmemesi gerektiğini, temmuz ve ağustoslarında da tatil yapılabileceğini belirtti.

Açıklamaya göre buın ikinci yarısı için Türkiye ile çalışan tüm önde gelen tur operatörlerinde Novosibirsk ve Krasnoyarsk’tan olan yeni charter seferlerinde blok koltuklar mevcut.

Aynı zamanda Nijnıy Novgorod’dan Antalya’ya, Yekaterinburg ve Ufa’dan da Dalaman’a yeni seferler eklendi. Bu katkılar sıkıntının kısmen giderilmesini ve turistlerin Türkiye’ye gitmek için seyahat ettiği Moskova’daki yükü kısmen azaltıyor.

ATORrıca turistlere biletlerini en az iki hafta önce satın almalarını önerdi.