• 20 Temmuz 2020 16:31
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Rusya, Türkiye’den sonra Mısır ile de uçuşların yeniden başlaması için görüşüyor

Bu haberi dinleyin
20 Temmuz 2020 Rusya, Türkiye’den sonra Mısır ile de uçuşların yeniden başlaması için görüşüyor

Mısır’da 2015 yılında kasım ayında Rus uçağının teröristler tarafından düşürülmesi üzerine durdurulan charter seferlerin yeniden başlatılması için yeniden görüşmelere başlandı.

Mısır Turizmı Yardımcısı Khada Shalabi basına yaptığı açıklamada Hurghada ve Şarm El-Şeyh'e uçuşların yeniden başlaması konusunda ile görüşmelere başlandığını söyledi.

Bunu ile Türkiye’nin aynı konuda müzakerelere başlanması konusunda mutabakata varılmasının hemen ardından olması dikkat çekiyor.

Konu bu yönüyle Mısır ve basınında da yer aldı. 

Mısır’da basında çıkan konuyla ilgili haberlerde’nın Türkiye ile müzakereye başlaması üzerine harekete geçildiği, Rus turistler için Mısır’ın Türkiye kadar önemli olduğu belirtiliyor.

Mısır Turizmı Yardımcısı Khada Shalabi açıklamasında “Rusya'dan Şarm El-Şeyh ve Hurgada'ya uçuşların yeniden açılmasını umuyoruz. Rus turistlerin bu tatil yerlerini sevdiğini biliyoruz ve'nın tüm ilgili prosedürleri ve gereksinimleri ile başa çıkmaya hazırız. Bu konuda acil ile görüşmeler yapmak istiyoruz.'nın bu yönde vereceği kararı memnuniyetle karşılayacağız” dedi.

Shalabi, Mısır'ın COVID-19'un turizm bölgelerine yayılmasını önlemek için gerekli önlemleri aldığını, Kahire gibi büyük bir şehirde bile sosyal mesafeler ve dezenfeksiyon dahil olmak üzere turistlerin güvenli ortam yaratıldığını söyledi.