• 21 Eylül 2022 23:31
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Seferberlik açıklandı, Rusya’dan yurt dışına uçak biletleri tükendi

Bu haberi dinleyin
21 Eylül 2022 Seferberlik açıklandı, Rusya’dan yurt dışına uçak biletleri tükendi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in’daki savaş yüzünden askeri kısmi seferberlik ilan etmesinin ardından ülkeden özellikle yurt dışındaki İstanbul, Erivan ve Tiflis gibi kentlere tek yön uçak biletleri tükendi.

Putin’in açıklamasının ardından askerlik için yaşı tutanların yurt dışına çıkışına izin verilmeyeceği endişesiyle çok sayıda kişi ülkeyi terk etmek için harekete geçti.

Rus vatandaşlarının özellikle vizesiz yolculuk yaptığı İstanbul ve Erivan’a tek yönlü uçuş biletleri çarşamba günü tükendi.

Moskova ve Tiflis arasındaki seferlerin de dolduğu belirtilirken, artan talep üzerine uçak biletleri fiyatlarında büyük yükseliş yaşanıyor.

Moskova'dan İstanbul ve Dubai seferleri fiyatları dakikalar içinde astronomik seviyelere çıktı. Tek yön ekonomi sınıfı bileti 9,200 Avroya kadar yükseldi.

Bu arada Duma Savunma Komitesi Başkanı Andrei Kartapolov, askerlik için yaşı tutanlara "Türkiye'deki tatil beldelerine seyahat etmemeleri” tavsiyesinde bulunarak "Tatilinizi Kırım'da ya da Krasnodar bölgesindeki tatil beldelerinde geçirin" dedi.