• 12 Ağustos 2022 01:12
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Sektör aradığı elemanı Turizm Gazetesi’nden buluyor

Bu haberi dinleyin
12 Ağustos 2022 Sektör aradığı elemanı Turizm Gazetesi’nden buluyor

Personel yetersizliği Avrupa ülkelerinde kaosa dönüşen boyutlarda olmasa da Türkiye’de de yaşanıyor. Sektörün özellikle kıyı bölgelerindeki oteller,  daha önce kış döneminde iş sözleşmesini askıya aldıkları çalışanları ve yeni personel alımlarını mart nisanlarında tamamlarken şimdi sezon ortasında bile işe alacakları eleman arıyor.

Başta konaklama tesisleri olmak üzere sektörün her kesiminin her birimi ve her kademesi için eleman aramaları Gazetesi üzerinden yapılıyor.

Sektördeki eleman arayışı, Gazetesi’nin seri ilanlar bölümündeki İş ve eleman arayanlar için verilen ilanlardaki artış ve buradaki trafikin hızlanmasından da görülüyor.

Sektörde iş ve eleman arayanlar Gazetesi’nin seri ilanlar bölümündeki İş ve eleman arayanlar sistem üzerinden aracısız olarak direkt buluşuyor.

İş arayanlar ile eleman arayan işletmelerin en hızlı sonuç aldığı Gazetesi İş Eleman bölümüne hafta içi, hafta sonu, tatil vs demeden günde ortalama 2.500 giriş oluyor.

Turizm Gazetesi’nin iş eleman bölümünde yayınlanan ilanların bir yayında kalma hakları olduğu halde kimi ilanın yayınlanmasından birkaç saat sonra ilan verenler aradıkları elemanı bulduklarını belirterek ilanlarının kaldırılmasını istiyor.