• 19 Ocak 2021 11:06
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

"Seyahat Endüstrisini Kurtarın" çağrısı yankı buldu. Acentelere destekler artırılacak

Bu haberi dinleyin
19 Ocak 2021 "Seyahat Endüstrisini Kurtarın" çağrısı yankı buldu. Acentelere destekler artırılacak

"Seyahat Endüstrisini Kurtarın" çağrısı yankı buldu.lere destekler artırılacak

Almanya’da seyahatlerinin ülkenin 50 ayrı yerinde gerçekleştirdikleri "Seyahat Endüstrisini Kurtarın" eylemleri ses getirdi.

Federal Ekonomiı Petertmaier video konferans yoluyla görüştüğü eylemleri organize eden eylem ittifakından Vanessa Genter ve Jörg Franzen’e seyahatlerine sağlanan desteklerin artırılacağını söyledi.

 

Almanya’da yayınlanan Fvw Dergisi’nde yeran habere göre Federal Ekonomiı Petertmaier (CDU), görüşmede hükümetin seyahatlerine sağlananleri kullanmayı kolaylaştırıp süreyi uzatacak düzenlemeler için çalışma yaptığını belirtti.

Eylem ittifakı sözcüleri sanal toplantıdan önce, talepleri konusunda farklı partilerden politikacılarla görüştü.

Eylem ittifakı sözcüleri diğer partiler ve ile yaptıkları görüşmede seyahatleri adına dile getirdikleri talepler arasında rezervasyon iptalleri nedeniyle komisyonamadıkları için uğradıkları kayıpların karşılanması ve koşullarının küçüklerin de kullanabileceği şekilde düzenlenmesi yanında personele yapılan maaş desteğinin yüzde 20'den 50'ye yükseltilmesi talepleri yerıyor.

"Seyahat Endüstrisini Kurtarın" eylemlerini organize eden eylem ittifakı sözcüleri Ekonomiı ile görüşmede işletme ve çalışanlara yapılacak destekler yanında federal hükümetin endüstrisi için güvenli seyahati sağlayacak düzenlemeler yanında kamuoyuna bu yönde mesaj vermesini istedi

Eylem ittifakı sözcüleri görüşmelerden olumlu izlenimler edindiklerini söyledi.