• 28 Temmuz 2021 12:20
  • 0
  • 0 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

TUI İngiltere, Türkiye’yi 15 Ağustos’a kadar iptal etti

Bu haberi dinleyin
28 Temmuz 2021 TUI İngiltere, Türkiye’yi 15 Ağustos’a kadar iptal etti

İngiliz hükümetinin uluslararası seyahatlere yönelik 'Trafik lambası' sistemi nedeniyle yaşanan belirsizlik tur operatörlerinin iptallerini güncellemelerine neden oluyor.

TUI UK, yurtdışı seyahatlerle ilgili devam eden belirsizlik nedeniyle aralarında Türkiye'nin de yer aldığı çok sayıda ülkeye yönelik düzenleyeceği turları 15 Ağustos'a kadar iptal etti. Turların iptal edildiği ülkeler şöyle: Türkiye, Meksika (Cancun) Avusturya, Slovenya, Hindistan, Endonezya, Maldivler, Sri Lanka, Tanzanya, Tayland (Phuket), BAE ve ABD

TUI'den yapılan açıklamada " Tatil programımızı ve iptalleri her üç haftada bir hükümetin güncellemeleri doğrultusunda sürekli olarak gözden geçiriyoruz. Güncellenmiş hükümet rehberliği nedeniyle veya tatil programımızı gözden geçirdikten sonra tatilleri iptal etmemiz gerekirse, müşterilerle iletişime geçeceğiz ve en az 7 gün önceden bildirimde bulunmayı hedefleyeceğiz. Bu müşteriler, tam bir nakit para iadesi talep edebilir veya rezervasyonlarını daha sonraki bir tarihe veya alternatif bir tatile kaydırabilirler" ifadeleri kullanıldı.