• 19 Eylül 2023 23:55
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

TUI: Yaz sezonunu uzattık, kış satışları da iyi gidiyor

Bu haberi dinleyin
19 Eylül 2023 TUI: Yaz sezonunu uzattık, kış satışları da iyi gidiyor

TUI, sonuna gelindiği halde gelen talep üzerine yaz sezonunu uzattı. Bu arada kış rezervasyonlarının da iyi gittiği belirtiliyor.

TUI’den yapılan açıklamada, fiyat artışlarına rağmen yaz satışlarının iyi gittiği, bunun üzerine Türkiye ve’da sezonun uzatıldığını bu arada kış rezervasyonlarının da iyi gittiği belirtiliyor.

Rezervasyonlar yüzde 15 fiyatlar yüzde 4 arttı

Açıklamada TUI’nin 10 Eylül 2023 itibarıyla 13,7 milyon rezervasyonun gerçekleştiğini, 2023/24 kış sezonu rezervasyonlarının geçen yılınnı dönemine göre yüzde 15, fiyatların da yüzde 4 artış gösterdiği belirtiliyor.

TUI’nin kış sezonu satışlarında en iyi pazarın olmaya devam ettiği,’nin grubun kış satışlarının yüze 38'lik paya sahip olduğu belirtilen açıklamada bu pazarda kış satışlarının gezen yıla göre yüzde 8, fiyatların da yüzde 3 arttığı belirtiliyor.

Ebel: Gelişmeler cesaret verici 

TUI Group CEO'su Sebastian Ebel, verileri değerlendirirken şunları söyledi: "Yaz sezonuna güçlü bir kapanış görüyoruz ve beklentiler doğrultusunda sonuçlar elde etme yolunda ilerliyoruz.'da kış dönemi rezervasyonlarını yüzde 10 arttı. Önümüzdeki kış ve yaz sezonları için iyimserim. 2023/24 kış sezonu için hâlâ erken rezervasyon aşamasındayız. Rezervasyonların bir önceki yıla göre yüzde 15 artması cesaret verici bir sinyaldir" dedi.