• 09 Nisan 2021 19:18
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Üç kaynak pazardan da kötü haber, Rusya kapattı, Almanya yüksek riskli ülke listesine aldı, İngiltere erteledi

Bu haberi dinleyin
09 Nisan 2021 Üç kaynak pazardan da kötü haber, Rusya kapattı, Almanya yüksek riskli ülke listesine aldı, İngiltere erteledi

 

Türkiye’ninde üç kaynak pazarı olan, ve’den peş peşe kötü haberler geldi.

Rusya resmen henüz açıklamasa da Türkiye’ye uçuşları Haziranına kadar kapattı. Türkiye’yi riskli ülkeler listesine aldı. 17 Mayıs’ta açılması beklenen uçuşları belirsiz tarihe erteledi

Peş peşe gelen haberlerden en kötüsü ile ilgili olan.

Türkiye ile ilgili kararınlar Kurulu toplantısında alınacağı bilindiği halde Dışişleriı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür veı Mehmet önce Arnavutluk’a gitti, oradan’ya geçti. Konuyla ilgili kararın görüşüleceğilar kurulu  toplantısı öncesinde yapılması gereken görüşme karar çıktıktan sonra olacağı için sonucu değiştirme olasılığı yok.

Almanya Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesine aldı

Bu arada Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesine aldı.

Almanya bu kararı artan vaka sayısı üzerine aldı. Türkiye ile birlikte Hırvatistan da artık yüksek riskli ülkeler listesine alındı.

İngiltere hayal kırıklığı

İngiltere’de ise Global Travel Taskforce raporu üzerine daha önce 17 Mayıs olarak duyurduğu seyahatlerin açılması tarihini belirsiz bir zamana erteledi.

İngiltere’de hükümetin açıklamaları seyahatlerin 17 Mayıs’da açılmasını bekleyen sektör ve tatilcilerde hayal kırıklığı yarattı.

Jet2holidays CEO’su Steve Heapy yayınlanan Global Travel Taskforce raporu üzerine uçuş planını 24 Haziran'a ertelediklerini söyledi.