• 18 Eylül 2023 00:04
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Wyndham, Marriott ve Hilton yeni markalarını Türkiye'ye getirmede yarışıyor

Bu haberi dinleyin
18 Eylül 2023 Wyndham, Marriott ve Hilton yeni markalarını Türkiye'ye getirmede yarışıyor

Uluslararası zincirlerin Türkiye’deki konaklama sektörünün özellikle şehir otellerine ilgisi artarak devam ediyor. Türkiye en büyük otel zincirlerinden, Marriott ve Wyndham’ın en önemli pazar sıralaması listesinde ilk 10’da yer alıyor.

Türkiye’de Anadolu’ya yayılmış, bir çok şehirde büyük oranda franchise olarak faaliyet gösteren uluslararası zincirlerden ve Marriott üçer, Wyndham bir markasını daha Türkiye’ye getiriyor.

Hilton üç yeni markasını getiriyor

Türkiye'de bünyesindeki 10 markadan 107 otelde franchise’ı olan üç markasını daha; Embassy Suites by, Home2 Suites by ve Canopy by’u getiriyor.

Hilton Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Simon Vincent ''Türkiye, Çin ve ABD'nin ardından dördüncü büyük pazarımız. Koleksiyon markalarımızın öne çıkacağı yer burası olacak” diyor. 

Marriott’tan üç yeni marka 

Türkiye’deki markalarına; Marriott Grubu, Residence Inn by Marriott, Courtyard by Marriott, Marriott Executive Apartments’ı da ekleyecek.

Marriott International’ın Türkiye’de halihazırda 21 marka çatısı altında 48 faal tesiste franchise’ı var.

Marriott International Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Jerome Briet, “Dünyanın en çok tercih edilen destinasyonlarından biri olan Türkiye, şirketimize ülkenin birçok farklı pazarında ürün portföyümüzü çeşitlendirme fırsatları sunmaya devam ediyor” diyor. 

Wyndham’ın yeni markası Vienna House

Dünyanın en büyük zincir otellerinden Wyndham’ın da Türkiye’de 45 farklı bünyesindeki markalardan 100’ün üzerinde franchise verdiği otel var. Wyndham Hotels EMEA Başkanı Dimitris Manikis, Türkiye’deki markalarına birini daha ekleyeceklerini, satın alınan Vienna House markasını Türkiye’ye getireceklerini belirterek Türkiye Wyndham için en büyük 5. Pazar. Siz Cumhuriyet’in 100.yılını kutluyorsunuz biz de 100’den fazla otelimiz olmasını kutluyoruz. 2023’ün sonunda da 150 otele ulaşacağız” diyor.