17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ADALAR MÜZESİ LEFTER KUPASI DÜZENLİYOR
Adalar Müzesi, Fenerbahçe'nin efsanevi futbolcusu Lefter adına bir turnuva düzenliyor.


Adalar Müzesi’nin Lefter anısına düzenleyeceği ilk Lefter Kupası 7-8 Temmuz tarihleri arasında büyük takımların oyuncularını aynı sahada buluşturacak!

Lefter Küçükandonyadis, Türkiye’de farklı takımları bir araya getirebilen ender bir futbolcuydu. Adalar Müzesi, açılışı 24 Haziran’da yapılan Lefter Sergisi’nin yanı sıra 7-8 Temmuz tarihleri arasında “Biz Futbolu Seninle Sevdik” temalı ilk Lefter Kupası’nı gerçekleştirecek. Kupa sayesinde uzun zamandır çivi bile çakılmayan Kınalıada Jarden – Barsamyan stadının da altyapısı yenilenerek Kınalıadalı genç futbolculara teslim edilmiş olacak.

Lefter Kupası maçları sembolik olarak dört adanın isminin verildiği dört takım arasında oynanacak. Bu dört takımda Lefter’in Fenerbahçeli, Beşiktaşlı, Galatasaraylı, Adalı ve İstanbul’un çeşitli semt ve kulüplerinden arkadaşlarının yer almasının yanı sıra İstanbul kulüplerinin veteran oyuncularından seçilmiş Lefter dostları da bulunacak. Kupayla birlikte birçok ünlü futbolcu bir araya toplanmış olacak. Kupa töreni ise final maçının yapılacağı 8 Temmuz akşamı gerçekleştirilecek.

Lefter Kupası’nın direktörlüğünü eski TSYD Başkanı ve Kınalıadalı olan Onur Belge, genel kaptanlığını ise Garo Hamamcıoğlu üstleniyor. Kupa, müzenin kurucuları olan Adalar Vakfı-Adalar Belediyesi ortaklığı, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray kulüpleri ve Kınalıada Spor Kulübü işbirliğiyle düzenlenecek. İki gün sürecek olan kupa maçları Kınalıada’da bulunan Jarden - Barsamyan sahasında yapılacak. Kupa vesilesiyle stadın altyapısı da elden geçirildi ve genç futbolcular futbolun usta ismi Lefter sayesinde yenilenmiş tesislere kavuşmuş olacaklar. Kupa hakkında detaylı bilgiye www.adalarmuzesi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Adalar Müzesi hakkında

Adalar Müzesi, İstanbul’un ilk kent müzesidir ve Adalar Vakfı - Adalar Belediyesi ortaklığıyla 2010 yılında açılmıştır. İstanbul Adaları’nın tarihini, bugününü ve geleceğini anlatan, sahip olduklarını biriktiren, koruyan ve yarına aktaran Adalar Müzesi, iki farklı mekanda 800 m2 kapalı ve 1300 m2 açık alana sahiptir. Müze kurulduğu 2010 yılından bu yana yedi tematik sergiyi ziyaretçilere sundu. Müze bünyesinde,  kalıcı koleksiyonların sergilendiği ana bölümlerin yanı sıra, yıllık sergilerin yapıldığı biri açık diğeri kapalı iki ayrı sergi alanı, arşiv, müze dükkanı, atölye, kafe ve kültürel etkinlik alanları bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi, müze bölümleri, yıllık sergiler ve etkinlikler için: www.adalarmuzesi.org 


03-07-2012 12:32

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar