16.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
ADANA'DA OTEL YATIRIMLARI HIZLA ARTIYOR
Otel sayısı ve yatak kapasitesi 4 yılda % 66 artacak...


Akdeniz’in önemli sanayi ve endüstri kentlerinden Adana’da otel yatırımları hızla artıyor. Kentte 2016 sonuna dek 20 yeni yatırımla konaklama tesisi sayısının 50’ye ulaşacağı belirtiliyor.

Adana Günaydın gazetesinden Vural Köse’nin haberine göre, Adana'nın kumarhane kenti olacağına yönelik iddialar şehir efsanesi halini alırken, bu iddialara dayanak olarak Adana da son birkaç yılda artan otel ve motel inşaatları dayanak olarak gösteriliyor.

Adana'nın kumarhane kenti olup olmayacağı bilinmez ancak kentte hizmet veren üçü 5 yıldızlı olmak üzere toplam 30 otel, motel, butik, apart ve özel belgeli otele 2016 yılının sonuna kadar 20 konaklama tesisinin daha katılması bekleniyor.

2016 sonunda 50 konaklama tesisi olacak

Veriler, kentin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi noktasında en önemli unsurlardan biri olan konaklama ihtiyacının yakın bir zamanda çözülebileceğini gösteriyor. Yatırım belgesi alan tesislerin tamamlanıp hizmete girmesiyle Adana'da turistlerin konaklayabileceği 3 bin 830 oda ve 7 bin 835 yatak kapasiteli 50 tesis hizmet veriyor olacak.

Tesisler Seyhan'da yoğunlaşıyor

Kentte şu anda 5 yıldızlı 3 tane, 4 yıldızlı 4 tane, 3 yıldızlı 5 tane, 2 yıldızlı 7 tane otelin yanısıra 3 motel, 2 butik otel 1 de özel belgeli otel hizmet veriyor. Bu tesislerin 24’ü Seyhan, 3'ü Sarıçam, 11’i Yüreğir, 1’i Karataş, 1'i de Çukurova ilçesinde bulunuyor.

Adana'da hizmet veren Turizm Bakanlığı’ndan belgeli konaklama tesisleri şunlar:

Beş yıldızlı: HiltonSA Oteli, Seyhan Oteli, Sürmeli Adana Oteli.
Dört yıldızlı: Mavi Sürmeli Oteli, Zaimoğlu Oteli, Erten Otel, Çukurova Park Oteli, İnci Oteli, Sedef Oteli, Ekinci Otel, Otel May Afrodit.
Üç yıldızlı: Adana Airport Otel, Küçüksaat Kristal Oteli, Emir Royal Hotel, Luxury Öyküm Otel.
İki yıldızlı: Aksoy Oteli, A Doruk Oteli, Koza Oteli, Çavuşoğlu Oteli, Akdeniz Oteli, Le Grand Oteli, Polat Elite Otel.
Motel: TST Mola Seyhan, TST Mola Seyhan Güney, TST Mola, Sezer Motel.
Butik Otel: Akkoç Butik Otel, Riva Reşatbey Butik Otel,
Apart: Şehri Saray Müstakil Apart
Özel Belgeli: Hotel Bosnalı

Yatırım belgesi alan 20 tesisten 2'sinin 5 yıldızlı. 9'unun 4 yıldızlı. 6'sının 3 yıldızlı,
2'sinin de butik otel olduğu göze çarpıyor. Bu tesislerden İbis ve Adana Park Vacfi Otel’in inşaatları biterken, Serka Adana (Sheraton) Oteli, Divan Oteli, Adana Oteli, Türkmen Oteli, Real Grent Oteli, Tur-İn Park Oteli, Hotel Adanava, Şirin Park Otel, Edi's Premier Oteli, Mavi Göl Oteli, Mab Otel Adana, Adana Butik Otel, Pamuk Otel ve Pasha Butik Otel'in inşaatları sürüyor.
Henüz inşaatı başlamayan tesisler ise şunlar: Elif Royal Otel, Üçgül Teras Otel, Ronay In Otel, Göl Grant Otel.

20 tesis için yatırım belgesi alındı

Gazetenin elde ettiği bilgilere göre, şu an Adana’da 4 bin 133 yatak kapasitesiyle 30 konaklama tesisi hizmet veriyor. Kentte yirmi adet yatırım belgesi alan toplam 3 bin 72 yatak kapasiteli 20 tesis de 2016 yılının sonunda bu tesislerin arasına katılacak. Yatırım belgesi alan bu tesislerden altı tanesi henüz inşa edilmeye başlanmadı. 2 tanesinin inşaatı biterken. 11 tanesinin ise inşaatı sürüyor.(adana günaydın)
 


14-09-2012 10:50

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
arslanyaman
24-01-2013 04:32
ADANADA KUMARHANE SEHIR EFSANESIDIR
ADANADA KUMARHANE SEHIR EFSANESIDIR ADANA DA VEYA BASKA ILLERDE KUMARHANE ACILACAK HABERLERİ TAMAMEN YALAN VE SEHİR EFSANESİDİR
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar