24.04.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
GÜNAY GÖREVDEN ALINDI, ÖMER ÇELİK YENİ TURİZM BAKANI
Bir süredir beklenen kabine değişikliği gerçekleşti, Ertuğrul Günay'ın yerine Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Ömer Çelik getirildi. Toplam 4 bakanlıkta değişikliğe gidildi.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bakanlık görevinden alındı. Yerine Adana Milletvekili Ömer Çelik getirildi.
 
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Afrika ziyaretinde ''Arkadaşlar her an her şey olabilir" demişti. 
Başbakan Tayyip Erdoğan, haftalık olağan görüşme için bugün Çankaya Köşkü'ne çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çankaya Köşkü'ndeki görüşmesi sona erdi. Görüşme sonrası Kabine revizyonu açıklandı.

17. Emitt Turizm Fuarı’nın açılışına son kez bakan sıfatıyla katılan Ertuğrul Günay akşama doğru görevden alındı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Ertuğrul Günay yerine Ömer Çelik getirildi.

Kabine revizyonun bugün açıklanacağı konuşulurken Ertuğrul Günay twitter'da veda sinyali verdi. Günay'ın yazdığı mesajlar veda mesajı olarak algılandı. Kabine değişikliğinde koltuğu değişecek isimler arasında adı geçen Günay, twitter hesabında ve Emitt’teki konuşmasında sektöre veda mesajları vererek teşekkür etti. 
 
Günay, Başbakanın Afrika dönüşü sonrasında yatığı açıklamayı ise şu sözlerle değerlendirmişti:
“Hiçbir görev kimsenin mülkü değil. Nihayet millet adına bu görevlerimizi yapıyoruz. Sayın Başbakan, kiminle çalışmak isterse kendi takdirleridir.  Her an her şey olabilir. Bütün arkadaşlar görevlerini yapıyor. Görev kimsenin mülkü değil. Millet adına bu görevleri sürdürüyoruz.  Takdir Başbakan’ın. Ne zaman değişiklik isterse o zaman Sayın Cumhurbaşkanı ile mutabakatla bunu gerçekleştirirler. Biz, bize emanet edildikçe görevi, emaneti başımızın üstünde, üzerinde taşımaya çalışırız. Bizim işimiz budur. Soruların muhatabı biz değiliz.”
 
Kabinede değişen 4 bakanlık ve değişen isimler şunlar:
 
Ertuğrul Günay'ın yerine Kültür Bakanlığına Ömer Çelik
 
İdris Naim Şahin'in yerine İçişleri Bakanı Muammer Güler
 
Recep Akdağ'ın yerine Sağlık Bakanlığı'na Mehmet Müezzinoğlu
 
Ömer Dinçer'in yerine Milli Eğitim Bakanlığı'na Nabi Avcı
 

Ömer Çelik kimdir?

15 Haziran 1968 Adana doğumlu Ömer Çelik, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek öğrenim gördü. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde siyaset bilimi masteri yapan Çelik, siyaset bilimci ve gazeteci olarak çalıştı. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne girerek Genel Başkan Siyasi Danışmanı olarak görev aldı. 2002 ve 2007 seçimleri'nde AKP Adana milletvekili adayı oldu ve seçimi kazanarak 22., 23. ve 24. dönem Adana milletvekili olarak yeraldı. Halen milletvekili olup, AKP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte. Ayrıca Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı seçildi. Bekar olan Çelik, İngilizce biliyor.


24-01-2013 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar