22.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ANTALYA BELEK'TE OTELLER GÜVENLİK ORDUSU KURUYOR
43 otelin bulunduğu Belek Turizm Merkezi özel bir güvenlik ordusu kuruyor...
Terörün turizme büyük tehdit oluşturduğu dönemde, kamunun önlemlerini yeterli bulmayan sektör kendi göbeğini kendisi kesme yoluna gidiyor. 
 
Türkiye'ye gelen turistlerin güvenli bir tatil yapabilmesini sağlamak için önümüzdeki turizm sezonunda çok kapsamlı önlemler uygulamaya konulacak. 
 
Bu kapsamda alınacak önlemlerin başında, otellerin silahlı güvenlik görevlilerince korunması ilk sırada geliyor. 
 
Milliyet'ten Fehim Genç'in haberine göre bu konuda yapılacak yasal düzenleme tatil sezonunun açılışına yetiştirilecek.
 
Güvenlik konusunda atılacak ikinci adım ise turizm bölgelerinin özel güvenlik şirketleri tarafından korunacak olması. 
 
Bu konuda ilk adımı atan Belek Turizm Merkezi, özel bir güvenlik şirketiyle çalışacak. G20 toplantılarında ABD'nin eski başkanı Barrack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi dünya liderlerini ağırlayan Belek'te, 43 otel faaliyet gösteriyor.
 
OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, güvenlik konusunda Antalya'da otellerin maksimum teyakkuzda olduğunu belirterek, şunları söyledi:
 
"Valilik ve kolluk kuvvetleri çok sıkı çalışıyor. Her tesisin bir güvenlik sitemi var. Artık silahlı güvenlik görevlilerini otelin önünde göreceksiniz. Silahlı güvenlik için izinler çıkacak. Belek özel bir güvenlik firmasıyla anlaşmak üzere. Eskiden polis yolda kontrol yaparken, 'turist rahatsız oluyor' diye güvenlik kuvvetlerinden rica ederdik. Şimdi Frankfurt Havalimanı'nda silahlı polisler dolaşıyor, turist artık buna alıştı. Şirketler ve oteller artık çalışanlarını istihdam ederken siciline daha fazla dikkat edecek. Bu güvenlik kaygısı ya da boşluğu var diye değil, profesyonel tedbir olarak ortaya konulacak."
 
 

22-01-2017 00:41

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar