21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
BOOKING KARARI TÜRSAB İLE OTELCİLERİ KARŞI KARŞIYA GETİRDİ
TÜRSAB, Booking.com'un aliyetlerine tedbiren durdurma kararı verilmesinin doğruluğunu savunurken, otelcilerin meslek kuruluşları karara itiraza hazırlanıyor.
Booking.com olayının yankıları sürerken, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve  otelciler karşı karşıya gelmiş durumdalar. 
TÜRSAB'ın açtığı dava sonucu Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verilmesi ile ilgili olarak tartışma kızışıyor.
 
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün açtıkları dava sonrası Booking.com’un kapatılmasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. 
 
Başaran Ulusoy, toplantıda “Booking.com'a karşı olan bir kurum değiliz. Ama bizim arkadaşlarımızın eşit şartlarda çalışabileceği, eşit şart mücadele edebileceği, haksız rekabeti ortadan kaldıran davranışların olması lazım" dedi. 
 
Otelcilerin meslek kuruluşları ise karşı pozisyon almaya başladılar.
 
BODER karara itiraz için yetki belgesi topladı 
 
Bodrum Otelciler Derneği (BODER), üyelerinden, ’booking.com’ adlı internet sitesinin Türkiye’de hizmet vermesini engelleyen tedbir kararına itiraz etmek için yetki belgesi topladı.
 
Yaklaşık 140 işletme sahibinden toplanan yetki belgesi, BODER yetkili avukat ve yöneticileri tarafından, ilgili mahkeme dosyasına gönderilmesi için Bodrum Adliyesi’ne teslim edildi.
 
,BODER Başkanı Halil Özyurt, "Türkiye genelinde booking.com hizmet veremiyor. Kendiliğinden kapattı. Bilişim Hizmetleri mahkeme kararını göndermedi. Bu kararın en büyük darbesini otelciler yedi. Dünyada 5 kişiden 1’i online rezervasyon yaptırıyor. Otelcilerin bu zararının önlenmesi için mahkemeye başvuruyoruz" dedi. BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu ise Cumhurbaşkanı Recek Tayyip Erdoğan’a seslenerek, "Lütfen bu konuya ’dur’ desinler. Çünkü aksi takdirde Türkiye’deki oteller çürümeye terk edilecek. Bizim tesislerimiz böyle bir olaya dayanamaz. Aile ortamlarında kurulmuş oteller. Bu birikimleri yok etmek olur, bunun önüne gelmesi için bir şeyler yapılmalı" dedi.
 
BODER Başkan Yardımcısı Orhan Kavala ise, işletmecilerin her tesis içi mevcut süreç içersinde oluşacak doğrudan zararının temini için TÜRSAB’a noter aracılığıyla ihtarname çekebileceğini belirtti. 
 
TÜROB kararı durdurmak için başvuracak 
 
Bu arada Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB)'nin de Booking.com aleyhine TÜRSAB tarafından açılan davada mahkemenin aldığı ihtiyati tedbir kararını durdurmak için başvuruda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi. 

05-04-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
deryaakar
05-04-2017 23:42
Turizm birlikleri en işe yaramaz derneklerdir
Turizm sektöründe o kadar çok birlik var ki. iki kişi yan yana gelse hemen birlik kuralım. Kurarlar. Yönetim kurulu oluşturup başına geçen şahsın prim yapması için. Onun dışında bir işe yaramazlar. Merak etmeyin. Şimdiye kadar hiç bir işe yaramadılar çünkü.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar