17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
3 Yorum | Yorumlar
İSTANBUL TURİZM POLİSİNİN GÖREV VE YETKİLERİ ARTIRILDI
İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Çince ve Fransızca bilen 38 polis memuru, 45 kişilik ekip gerektiğinde rehberlik hizmeti de verecek

 

İstanbul’da görev yapan Turizm Polisi’nin görev ve yetkileri artırıldı. 
 
Turizm polisi turistlere daha çok yardımcı olmak amacıyla bir tür rehberlik görevi de yapacak.
 
İstanbul Vaililiği'nin koordinasyonunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından geliştirilen "Milyon Taşı Huzur İstanbul Turizm Güvenliği Projesi" kapsamında başlatılan uygulama ile Turizm Polisi turistlerin can ve mal güvenliği en üst düzeyde sağlanıp huzur içinde tatil yapmaları hedefleniyor. Bu yeni uygulamayla ekipler, gerektiğinde turistlere rehberlik hizmeti de sunacak.
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Milyon Taşı Huzur İstanbul Turizm Güvenliği Projesi" Ayasofya Müzesi önünde düzenlenen törenle başlatıldı. 
 
İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, törende yaptığı konuşmada, " Ülkemize gelecek turistlere daha fazla güvence vermek zorundayız. Proje, adını dünya üzerindeki tüm şehirlerin İstanbul'a olan uzaklığının hesaplanmasında kullanılan 'Milyon Taşı'ndan almıştır. Turizm polisi irtibat noktalarında görevli personelimiz, turistlerin karşılaştıkları sorunları anında ve yerinde çözüm üretecektir" dedi.
 
Proje kapsamında, İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Çince ve Fransızca bilen 1 şube müdürü, 1 şube müdür yardımcısı, 3 komiser, 38 polis memuru, 1 öğretmen ve 1 teknisyen yardımcısı olmak üzere 45 kişilik ekip göreve başladı. Proje kapsamında tamamlanan turizm polisi irtibat noktalarında görevli personel, kente gelen turistlerin karşılaştıkları sorunlan anında ve yerinde çözüm üretecekler. Nitelikli personelden oluşturulan motorize devriye ve yaya devriye ekipleri, özel araçlarıyla, 7 gün 24 saat turistlerin güvenliğini sağlayacaklar. Gerektiğinde rehberlik hizmeti de verilecek. 
 

25-04-2017 10:47

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
denizim
27-03-2019 17:07
hanutculuk
o kadar turist sultan ahmette punto deride hanutlanıyor nasıl turist koruması bu turislerin uzerinden kazanılan haksız kazancların gayri resmi kısmından haberleri yok sanırım meydan avcı dolu
UMUTSUZ
27-04-2017 16:47
Turizm Polisi
Ülkemizdeki her zamanki halkı eğitmek yerine zorla yaptırım anlayışı. Esnafın en az %70inin turiste karşı akıl almaz kabalığını, çığıtkanlıkla şaşırtıp dükkana çekme ve korkutarak satış yapma kurnazlığını sektörün koca koca gün görmüş abilerine bile anlattığımızda onlar bile gözümüze boş boş bakıp adam ekmek parası peşinde ne yapsın diyorsa turizmde batı avrupa olmak rüyadan öteye geçemez. Bu eğitimsiz esnafa işkurda zorunlu kurslar düzenleyip bak kardeşim kimse bağırmasa turist daha rahat dolaşıp daha fazla alışveriş yapacak diye anlatmak devletin işi değil de gariban polisin işi mi? Tamamen çözümsüzlükten iyidir ama yetersiz.
25-04-2017 16:43
Turizm Polisi
Şimdiye kadar çoktan kurulması lazımdı sayısız hem rehberlere hemde turistlere yönelik olumsuz olaylar yaşandığında ortada olmayan turizm polisi inşallah göstermelik yada göz boyamaya yönelik değildir özellikle tarihi yarımada müzeleri ve camileri önündeki işportacılara,hanutçulara ve bunun gibi insanları canından bezdiren asalaklara karşı önleyici olurlarda hem biz rehberler hemde turistler rahat nefes alır.Tekrar ediyorum göstermelik değil caydırıcı olur,ben kendi adıma şimdiye kadar yaşadiğim olaylarda ortada bulunmayan turizm polisinin kurulmasına sevindim. c
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar