21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
BOOKING.COM: UYGULAMADAN TÜRKİYE ZARAR GÖRDÜ
Otellerin kararın kendileri ile birlikti Türk turizmi üzerinde yarattığı olumsuzluklar nedeniyle booking.com ile işbirliği halinde olduğu belirtiliyor...
 
 
 
 
Türkiye içindeki faaliyetlerine tedbir konan, Hollanda menşeli online rezervasyon portalı Booking.com, otelcilerin kısıtlama kararından zarar gördüğünü belirterek kararın Türkiye'nin imajına zarar verdiğini belirtti. 
 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin Booking. Com ile sorunu çözmek için görüştüklerini açıklamasının ardından Booking.com’dan yapılan yazılı açıklamada uygulamadan Türkiye’nin zarar gördüğü belirtildi.
 
Açıklamada Türkiye'den gerçekleştirilen online rezervasyon faaliyetlerinin kısıtlanmasına yönelik yapılan itirazın hukuki sürecinin sürdüğü, 10 Mayıs'ta gerçekleştirilen duruşmada, mahkeme heyetinin bir karar vermediği, duruşmayı 26 Mayıs'a ertelediği belirtilerek, otelcilerin bu süreçte Booking.com'a destek verdiğine işaret edilerek şöyle deniliyor:
 
"Türkiye'de işbirliği yaptığımız birçok otel işletmesi, bu kararın işlerine verdiği ekonomik zararı ve Türk turizmi üzerinde yarattığı olumsuzlukları ifade etmek amacıyla kendi iradeleriyle hukuki sürece müdahil olmayı seçmişlerdir" ifadesini kullandı. Hukuki süreç boyunca, Türkiye'de 13 binden fazla konaklama sağlayıcısının Booking. com işbirliğinden hem müşterileri, hem kendi işletmeleri, hem de Türk turizm endüstrisi için sağladığı katma değerin öneminin sağduyulu ve doğru bir şekilde değerlendirileceğine dair inancımızı sürdürmekteyiz" 
 
 

 


15-05-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Alikann
18-05-2017 14:27
yerinde bir karar
Taksimde Otelciyiz Tek başına buyruk olan Booking.com kapatıldı iyi oldu, muzdarip olan oteller tamamen hiç bir şekilde yasal prosedürleri uygulamayan oteller. Bir suya bile vergi ödeyen biz, diğer yanda konaklama yapan otel konuklarına yada sonradan bitme Residance adı altına vergi levhası bile olmayan binlerce konaklama tesisi. devlet iyi yapmış. önce benim ödediğim komisyon faturasına yasal bir fatura veren www.Booking.com olsun. yıllardır otelleri sömüren bir sistemi var. kapandıktan sonra daha iyi iş yapmaya başladık.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar