20.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar
FEHMİ KÖFTEOĞLU

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
B2B WORKSHOP'UNDA 8505 GÖRÜŞME, 10 BÖLGEYE İNFO GEZİSİ YAPILDI
TravelShop Turkey'in gerçekleştirdiği, 'B2B İstanbul Workshop'una katılan tur operatörleri Düzce, Sivas, Kapadokya, Antalya, Konya, Pamukkale, Kuşadası, Truva ve Gelibolu'da info gezisine katılarak incelemelerde bulundu.

 

Geçen hafta İstanbul’da düzenlenen “B2B İstanbul” profesyoneller buluşmasında bir araya gelenler 10 ayrı turizm bölgesine düzenlenen info gezisi yaparak gittikleri bölgelerde incelemelerde bulundu.
 
Organizasyonu gerçekleştiren TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, “B2B İstanbul Workshop’unun ilk kez yapılan bir etkinlik olduğunu belirterek, “Katılımcısı, buyer’ı ve sponsorlarının bire bir yarar sağladığı bir buluşma olarak çok başarılı oldu” dedi.
 
 
8505 görüşme  
 
İstanbul’da Basın Ekspres Yolu’ndaki Elite World Hotel Europe’da gerçekleştirilen B2B Workshop’una 40 ülkeden gelen 150 tur operatörünün katıldığını söyleyen Kalender, “ Çeşitli ülkelerden gelenler 7 grup halinde 10 bölgeye götürülerek incelemelerde bulunmalarının sağlandığını söyleyen Kalender şunları söyledi:
 
 
 
TravelShop Turkey olarak dünya turizm platformlarında hızla yayılan yeni bir trend olan, etkinliğe gelmeden önce katılımcı ile görüşüp ön bilgi alınabilen ve B2B görüşmeler esnası vakti verimli ve doğru kullanmayı sağlayan sistematik, hızlı ve anlaşılır ve hedef öncelikli sistemi ülkemize getirerek var olan turizm sektörümüzü daha da iyi bir noktaya taşıdık.
B2B İstanbul workshop’unda 8505 B2B görüşme gerçekleşti. 
 
 
İki günlük workshoptan sonra yurtdışından gelenler İstanbul, Düzce, Sivas, Kapadokya,  Antalya, Konya, Pamukkale, Kuşadası, Truva ve Gelibolu gibi 10 ayrı turizm bölgesinde giderek yerinde incelemelerde bulundu.
 
 
Workshop’un açılışını TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün’ün ve  TÜROB Yönetim Kurulu üyesi Kasım Zoto’nun da katılımıyla yapılan açılış konuşmaları ardından ilk gün görüşmeleri gerçekleşti. 
 
 
Gala ile karşılandılar info gezisi ile uğurlandılar
 
Aralarında Hindistan’ın en güçlü düğün firmalarının da yer aldığı, 40 ülkeden kültür, dinlenme, golf, din, sağlık, kongre ve mice turları düzenleyen tur operatörleri 10 Eylül 2017 akşamında “Hosted Buyer”lar Double Tree Hilton Topkapı’da, Workshop’un ilk günü olan 11 Eylül 2017 akşamı Gala Yemeği için tüm katılımcılar “Elite World Hotel Europe”da ve veda yemeği için ise “Pullman Hotel”de ağırlandılar.
 
 
iki günlük görüşmeler ardından Boğaz ve İstanbul tarihi yarımada turu ile İstanbul’un güzellikleri yabancı misafirlere tanıtıldı ve devamında Türkiye’nin 10 ayrı güzel şehrinde eğitim turlarına devam ettiler.
Organizasyon sürecinde Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü, Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürü de yer aldı.
 
 
Herkes memnun
 
Organizasyon sonrasında yerli ve yabancı katılımcıların tamamının son derece pozitif ve verimli bir organizasyon geçtiğini belirtti.
 
Sivas ve Düzce Valiliklerinin ve Türk Hava Yollarının da destekleri ile Workshop görüşmeleri sonrası yabancı turizm acenteleri sahipleri ve yetkilileri İstanbul, Sivas, Düzce, Konya, Çanakkale, Antalya, Kuşadası, Nevşehir, Aydın şehirlerine eğitim turlarını tamamladılar. 
 
 
Önümüzdeki dönemde yapacağımız Kıbrıs ve EMITT fuarlarında, bu organizasyonda yapmış olduğumuz sistemi geliştirerek, bir sonraki geniş kapsamlı etkinliğimiz olan EMITT fuarına 750’den fazla tur operatörünü getirerek, özel hazırlamış olduğumuz yazılım sistemimiz ile turizm camiamızın daha sonuç odaklı görüşmeler ile işbirliklerinin güçlenmesini sağlamaktır.
 
B2B İstanbul Workshop’una Türkiye’denkatılanlar;
 
Sheraton Hotel Bursa, Le Meridien İstanbul Etiler, Lionel Hotel, Ajwa Hotel, Sultanahmet Armada Otel, Ramada Golden Horn,Double Tree Hilton Topkapı, Hyatt Centric Hotel, Pegasus Hava Yolları , Pullmann Hotel, Elite World Taksim, Universal Balon, Hayat Centric Hotel,Gamirasu Cave Hotel, Dosso Dossi Hotel, Régie Ottoman Hotel, Confeti Davet Organizasyon, Carisma Hotel, Hompton Hotel, Mitra Cave Hotel, Elite Wold Europe,İn Tour,Viasea Tema Park, Best Western Premier, Apasas Travel, Spice Hotel Antalya, Momento Hotel, Travelux Cappadocia, Avantgarden Collction Bricks Hotel, Sabtur, Tatilay Turizm, Mislina Travels ŞenTurizm, Molton Hotels, Paloma Hotels Antalya, Crown Plaza  Asia, Alaturca Yacht Cruise, Blue Ege Travel,Dabaklar Hotel, Anzac Hotels, Mövenpick Hotel Golden, Musafir Indian Restaurant, EMITT, Delhi Darbar Restaurant, Kapadokya Ceramic, GTD, Buhara Restaurant.
 
Hosted buyerların geldiği  ülkeler:
 
ABD, İngiltere, Japonya,Hong Kong, İtalya, İsrail, Rusya, Singapur, Filipinler, Malezya,BAE,  Arnavutluk, Suudi Arabistan, Oman, Kuzey  Afrika, Fransa, Kuveyt,Romanya, İran, Vietnam, İsveç, Norveç, Tayland, Libya, Slovenya, Portekiz, Katar, İspanya, Pakistan, Nijerya, Moldova,Macaristan , Hindistan, Azerbaycan, Bahreyn, Irak, Bangladeş, Bulgaristan, Kenya, Gürcistan
 

19-09-2017 01:17

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar