21.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
'GASTRO ENTERTAİMENT, İSTANBUL'A ' GASTRO BAŞKENTİ OLMA YOLUNU AÇTI
Gastro Entertainment'ı düzenleyen VIP Turizm Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu, etkinliği İstanbul'un dışında yurt içi ve yurt dışı iki şehirde düzenleyeceklerini söyledi.

 

Geçen hafta (16-17 Eylül) İstanbul’da Volkswagen Arena’da yapılan uluslararası “Gastro Eğlence Şovu” (Gastro Entertainment)’ın İstanbul’un  sahip olduğu değerler yanında bir gastronomi destinasyonu da olabileceğini gösterdiği bildirildi.
 
Organizasyonu  gerçekleştiren VİP  Turizm Yönetim Kurulu başkanı Ceylan Pirinçcioğlu, etkinliğin İstanbul’un ‘Gastronomi Başkentlerinden biri olabilmesinin yolunu açtığını söyledi.
 
 
3 bin ziyaretçi 60 firma
 
Etkinlğe 2 günde 3000  üstünde ziyaretçi, davetli ve 60’ın üstünde lezzet firmasının katıldığını söyleyen Pirinçcioğlu şunları söyledi:
 
“Gastro Entertainment, lezzeti ve sunumu ile fark yaratan lezzetleri, işletmeleri, restoranları, otelleri, mutfak ve sofra tasarım markalarını bir araya getirdi. 
 
2 gün içinde 3000  üstünde ziyaretçi, davetli ve 60’ın üstünde lezzet firması katıldı. 
Biz de VIP Turizm olarak yurt içi ve dışında gastronomi ve rafine deneyimler sunacağımız turlarımızı,  yapacağımız yeni markamız Figusto Club’ı lanse ettik.
 
Trend Yaratan Kadın Şeflerin damgasını vurduğu etkinlikte dünyaca ünlü şeflerin renkli şovları, 40'ın üstünde uzman renkli konuşmacı sunumlar yaptı.
 
Anadolu ve Trakya bağlarının tadımı yapıldı, birlikte güzel barında gün buyunca sınırsız içecek ikramı yapıldı.
“happy hour” da Cumartesi Zeliha Sunal Show ve pazar Ayhan Sicimoğlu ile Latin All stars konserinde katılanlar keyifli zamanlar geçirdi.  
 
Yurtiçi ve yurtdışına taşınacak
 
İstanbul’un gastronomisi ile tanıtım çalışmaları sebebiyle değerli yazar rehber Saffet Emre Toguç, sürdürülür Lezzet anlayışını geliştiren Yüzyıllık Markalar Genel Sekreteri Asude Alkaylı, Pandeli Markasını yeniden yaşatma girişiminde bulunan turizmci ve  işletmeci Yücel Özalp, İstanbul un Gastronomi Başkenti olmasına katkıda bulunacağına inandığımız Türk Lezzet Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özmandıracı’nın katıldığı etkinlikler düzenlendi.
 
Etkinliğin isim Sponsoru Carrefour Sa Ürün direktörü Ayşin  Işıkgece, VIP Event ve Gastro Entertainment CEO’su Yasemin Pirinçcioğlu da organizasyondra önemli rol oynadı.
 
Gastronomi ve eğlencenin bir arada olması ve bu yönde İstanbul' un yurt dışında gündeme gelmesi gerçekten çok önemli.  Gelecek yıl  hem istanbul hem yurt içi hem yurt dışı iki şehirde daha yapmayı düşünüyoruz. Bu konuda hazırlıklarımıza başladık.
 

20-09-2017 01:24

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar