21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
3 Yorum | Yorumlar
'HERŞEY DAHİL BİR GERÇEK HATTA KAZANÇLI BİR GERÇEK
TTYD Başkanı Oya Narin, 'Herşey dahil, Türk turizmini rakipleri ile at başı koşturan, bir Türk ürünü, bundan vazgeçmek gibi bir lüksümüz yok' dedi

 

Kısa adı TTYD olan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Türkiye’nin turizmde bir devrime ihtiyacı olduğunu, Turizmde 2.0 dönüşümün şart olduğunu söyledi.
 
Turisti otelden çıkarabilmek için konserlerin, şık lokantaların, üst kalitede eğlencenin sunuluyor olması gerektiğini söyleyen Narin, sık sık eleşytirilen herşey dahil sistemi için, “Her şey dahil bir gerçek. Ve de kazançlı bir gerçek” dedi.
 
Dünya Gazetesi’nden Özlem Ermiş Beyhan’a konuşan TTYD Başkanı Oya Narin herşey dahil sistemli ile ilgili olarak şunları söylüyor:
 
“Her şey dahil bir gerçek. Ve de kazançlı bir gerçek. Türk turizmini rakipleri ile at başı koşturan, bu konuda iddiasını ortaya koymuş bir Türk ürünü varken bundan vazgeçmek gibi bir lüksümüz yok. Ama kabul etmemiz gerekir ki bu 20 yıl önce uygulanmaya başlamış bir model ve o dönemdeki maliyet yapılarıyla bugünkü arasında fark var. Dolayısıyla sorgulanmalı, yönetilmeli. Destinasyon yönetimleri tamamlanırsa zaten süreç içinde bu da şekillenecektir.
 
Örneğin biz Marmaris’te 50 yıllık bir tesisiz. Hem yarım pansiyon hem de her şey dahil çalışıyoruz. Bazen müşterimiz yarım pansiyon gelir, sonra her şey dahile geçer. Bunun olabilmesi için destinasyonun tüm fonksiyonlarının tamamlanmış olması gerek. Yani misafir dışarı çıkmak istediğinde kendi standartlarında şık bir restoran, dünya markalarından alışveriş yapabileceği bir AVM’ye ulaşabilmesi gerekir. Bodrum’a bakalım; her şey dahil dışında oda kahvaltı, yarım pansiyon çalışan tesis var. Çünkü dışarıda çok alternatif var ve bu nedenle kimse içeride kalmak istemiyor.
 

03-10-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
11-10-2017 00:28
Avrupa gerçeği
Sayın Narin herşey dahil olmalı ancak şehir içindeki pansiyonlar bile yapmamalı. Avrupadaki uygulamalar belli. Şehir içinde uygulanamaz. Belli bölgelerde yapılacak hd sistemi daha efektif ve kazançlı olacaktır. Veya şehir içine 50 km yakınındaki tesisler hd olamaz gibi sistematik çözümler getirilmeli.
yusuf77
06-10-2017 20:11
Yapmayın..
Oya hanım ,Martı gurubu olarak o yüzden hep iflasın eşiğinde geziyorsunuz! Personelinizin maaşlarını ödeyemiyor,yada 10 ay sonra ödemeye çalışıyorsunuz. O zamana kadar da personel iflas etmiş oluyor. Herşey dahil bu devletin en büyük vergi kaybıdır! Küçük otelci her aldığı malzemeyi fiş olarak çıkarken, herşey dahillere giren her ürün zarar olarak yazılmaktadır. Ben herşey dahil otellerin çok sıkı denetlenmesini istiyorum. Ama bişey çıkacağınıda sanmıyorum. Bu ülkede akıllı bir sürü maliyeci var ama herkes cebini düşünüyor.
Hamburglu
04-10-2017 13:17
HERSEY DAHIL GERCEGI
Sayin Narin Hanim,Hersey dahili savunmaniz normal.Cünkü Tesis Sahibisiniz.Baska alternatifiniz Yarim pansiyon.Fakat gercek olan Tur Operatörlerinin Istegi olan Hersey Dahili uygulamak mecburiyetindesiniz. Aksi halde Tur Operatörleri Sizinle Anlasma yapmazlar. Türkiyede Hersey dahilden cikmak Ayrilmak mümkün degil.Hersey Dahil basladigindan buyana Restoran,Kafeterya,Taverna gibi isyerlerinin cogu kayboldu.Yarim Pansiyona gecmek mümkün degil.Otellerin ve Tesislerin fikir ayriliklari buna müsade etmez.Hersey Dahil Sistemin de Pastanin yarisindan fazlasini Tur Operatörleri yer.Geri kalan kisminida Oteller, Ucak Sirketleri ve cevredeki esnaflar paylasmaya calisir.GERCEK BUDUR.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar