24.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
"MONARCH' IN İFLASINDA ETKİSİ YOK, ALACAĞIMIZ VAR"
İngiltere'nin en büyük hava yolu şirketi iflası olarak tarihe geçen Monarch'ın iflası, sadece İngiltere'de değil Türkiye'de de mağduriyet yarattı.

 

İflas eden İngiliz havayolu Monench yöneticilerinin "iflas  etmemizde Türkiye'deki durum da etkili oldu"  açıklamasına sektörden yanıt geldi.
 
Kısa adı FETOB olan Fethiye Turistik Otelciler Birliği ‘Başkanı Bülent Uysal, iflas eden İngiliz hava yolu şirketi Monarch'ın bölgeye 2.5-3 milyon pound borcu olduğunu söyledi. 
 
“Monarch Airlines'ın iflasında Türkiye'nin rolü olduğunu düşünmüyorum" diyen Uysal, "Monarch Geçen yıl Marmaris ve Fethiye bölgesine 100 bine yakın yolcu getirmişti. 2017’de ise bu rakam 100 binin üzerine çıktı. Monarch'ın uzun yıllardır sıkıntı yaşadığını biliyorduk. Sonunda iflas ettiler. Bizi de zor durumda bıraktılar. 
 
Diğer büyük turizm firmaları Thomas Cook ve TUI bu söylenenlerin aksine Türkiye'ye ayırdıkları kapasiteyi arttırmayı düşünüyor. Daha geçen hafta bu iki firma ile görüşme gerçekleştirdik. Gayet olumlu bakıyorlardı. Ayrıca Türkiye, gelen uçaklara destek de veriyor. Uçak başına 6 bin dolar destek aldıkları ülke yüzünden iflas ettiklerini söylüyorlar" 
 
Sıkıntıdan tur operatörleri de etkilendi, ama..
 
İngiliz turistlerin daha çok Dalaman bölgesine geldiğini belirten Güney Ege Otelciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu, "Uçak tırmalan planlamalarını uzun vadeli yapar. Türkiye'de yaşananlar ise beklenmedik gelişmelerdi. Kışı sayılarını yüzde 40 düşüren havayolu tırmalan oldu. Düşen turist sayısından bizler nasıl etkilendiysek tur operatörleri de o kadar etkilendi. Onların da bütçelerinde açıkla oluştu. Monarch'ın batmasında Türkiye'nin de etkisi olmuş olabilir. Ancak şirketin de finansal yapısı zaten bozuktu. Birçok konu bir araya geldi ve iflas ettiler" dedi. 
 

05-10-2017 10:23

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar