21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
"AVRUPA'DAN DÜŞÜŞ SÜRECEK AMA İLİŞKİLER KOPMAMALI!
POYD Başkanı Hakan Duran, 'Alman turistler sayısında yüzde 15'lik kayıp olmasının tüm olumsuzluklara rağmen Almanların Türkiye'den vazgeçmediğini gösteriyor' dedi
Kısa adı POYD olan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Hakan Duran, kasım ayının ilk haftasına kadar Rusya'dan Antalya'ya turistlerin gelmeye devam edeceğini, Avrupa ülkelerden gelişlerin ise azalmaya devam edeceğini söyledi
 
Avrupa ülkeleri ile ilişkilerin zaman içinde düzeleceğini söyleyen Duran, “Mesele ilişkileri koparmamak, tanıtım ve pazarlamaya devam etmek" dedi.
 
Duran şunları söyledi: 
 
“Türk turizmi 2014-2015 yılı rakamlarını şu anda yakalayamayacak. Ancak önümüzdeki iki yıl içerisinde yükseliş trendine geçeceriz.
Rusya'nın güvenlik problemleri, havaalanındaki kontroller ve diğer bazı problemler nedeniyle Mısır'a uçuşlara izin vermemesinden dolayı Rus turistlerin Antalya'yı daha fazla tercih ettiğini söyleiyen Duran, "Bizim 2016 yılında yaşadığımızı Mısır hala yaşıyor. Haliyle Mısır'a gidemeyen Rus misafirler için iklimin de çok iyi gitmesiyle birlikte, kasım ayının ilk haftasına kadar Rusya'dan uçaklar Antalya'ya inmeye devam edecek. Ağustos ayı itibarıyla Alman turistlerde geçen yıla göre yüzde 15'lik kayıp görülüyor. Bu tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye'den vazgeçmeyen çok ciddi bir kesim olduğunu gösteriyor.
 
Almanya'daki seçimlerin sona erdi, artık herkes normal hayatına geri dönmek zorunda. İkili ilişkiler çapında baktığımız zaman, ne Almanya bizden ne de biz Almanya'da kolay kolay vazgeçemeyiz. Çok ciddi bir ticari ve ekonomik ilişkilerimiz var. Karşılıklı yatırımlar var. Şu anda Almanya'nın 50 yaş vatandaşlarının dinlenme, sıcak ülkelere gitmek istedikleri bir dönem. Bir de bizdeki fiyatlar çok makul. Alman turist her zaman bütçesine çok dikkat eden bir kesim. Onun için Alman turist Türkiye'ye gelmeye devam edecektir."
 

05-10-2017 16:57

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar